Móda

Módní tipy roku 2024 pro ženy s nadváhou

Módní tipy roku 2024 pro ženy s nadváhou

Plnoštíhlé ženy se často potýkají s otázkou, jak vybrat vhodné oblečení, které na nich bud nejen dobře vypadat, ale zároveň jim také dodá sebevědomí. Ani štíhlé dívky a ženy nejsou vždy spokojené se svým vzhledem a často hledají způsoby, jak se obléct pohodlně, a přitom vypadat maximálně elegantně. Právě pohodlné oblečení bývá zdrojem sebevědomí, jelikož pomáhá jeho nositelkám cítit se dobře. Neznamená to ovšem, že byste za každou cenu měla nosit neforemné outfity vhodné maximálně do posilovny. I v nabídce módy pro plnoštíhlé můžete najít modely, které zvýrazní vaše přednosti a současně zahladí nedostatky. Jaké oblečení si tedy vybírat.

Na co se při výběru oděvů pro plnoštíhlé zaměřit

Samozřejmě že při výběru oblečení hraje hlavní roli příležitost, pro jakou se oblékáte, tzn. zda se jedná o situaci vyžadující vzhled formální, elegantní či ležérní. V každém případě však můžete vypadat i s nadváhou perfektně, budete-li dodržovat několik zásad.

Jak na spodní prádlo

Prvním důležitým aspektem při volbě oblečení u plnoštíhlých dívek je vhodné spodní prádlo. V dnešní době je možné si pořídit spodní prádlo různých střihů i provedení včetně krásných krajkových kusů prakticky ve všech velikostech. Klíčovým je ovšem v tomto případě vybírat prádlo, které je přesně vaší velikosti, aby nedělalo pod oblečením nepěkné rýhy a zároveň vás netlačilo. Pokud chcete dodat oblečení souvislou linii, můžete sáhnout po stahovacím spodním prádle, které vám pomůže zahladit některé záhyby, vždy ovšem vybírejte takové, které vám padne a ideálně se před jeho nákupem dobře proměřte.

Vyberte si správné barvy a vzory

Dalším krokem při výběru vhodného oblečení pro plnoštíhlé je správná kombinace vzorů a barev. Ty by se primárně měly odvíjet od toho, v jaké fázi života se právě nacházíte – mladší ročníky si mohou pohrát s větší škálou, ty starší by již měly celkově dbát na elegantnější vzhled a vybírat si tmavší ale méně nápadné ale tmavší barvy a klasické vzory. U mladých děvčat je vhodné volit tmavších ale klidně výrazné barvy pro večerní příležitosti a pastelové barvy k dennímu světlu. Rozhodně byste se měly vyhýbat vodorovným nebo příliš úzkým pruhům, které opticky zvětšují. Ideální jsou vždy vzory s převažujícím vertikálním charakterem a také výraznější barevné tóny.

A co střih…

Vedle barev a vzorů bude vašim přítelem také střih, který by měl podtrhávat již zmíněné přednosti vaší postavy, mezi které patří především dekolt. Plnoštíhlá postava vypadá vždy lépe v šatech – ideálně dlouhých s širším spodním dílem, pokud je to tedy možné, preferujte delší maxi šaty se zvonovou sukní a spíše se vyhýbejte kalhotám. Pokud je musíte mít, vždy jsou lepší legíny nebo rovné džíny než kalhoty se zužujícími se nohavice. Také je lepší se vyhýbat módním dírám, z nichž vám může nepěkně lézt kůže. Pozor si dávejte také na:

  • kulatý výstřih – zvláště pokud máte opravdu honosný hrudník, vždy mu bude lépe slušet výstřih do V
  • tenká ramínka – opticky výrazně rozšiřují dekolt
  • úzké halenky – budou mít tendenci se rozpínat v oblasti hrudníku nebo břicha
  • krátké rukávy, zejména takové, které jsou ukončeny na úrovni prsou

U oblečení je vždy lepší si nechat poradit odborníkem a ideálně si jej nechat užít na míru, tak vám bude perfektně sedět.

Pomohou boty a doplňky

Pokud máte krátké nohy, podpatky je vždy prodlouží, je však nutné dbát na to, aby se vám v nich dobře chodilo. Při oblékání plnoštíhlé postavy jsou vždy sázkou na jistotu masivní doplňky či výrazné boty, které odvádí pozornost od těla. Nebojte se opravdu výrazných bot – pokud si netroufáte na lodičky, pořiďte si polobotky s vyšším podpatkem či podrážkou, barevně výrazné vysoké tenisky apod. velmi dobře svůj outfit doplníte také velkými šperky z příjemných materiálů, kloboukem nebo šátkem.