Recenze

Vyplatí se chytrá konvice? Vyzkoušela jsem oblíbenou Eta Emma (Recenze)

Vyplatí se chytrá konvice? Vyzkoušela jsem oblíbenou Eta Emma (Recenze)

Mít chytrou rychlovarnou konvici je v dnešní hektické době výhodou. Nedávno jsem si pořídila značku ETA Emma 5595 90000, která vám přinese mnohem víc, než jen uvařený čaj. Pojďme se podívat, co nabízí a jaké jsou její silné a slabé stránky.

Obsah balení

Konvice je dodávána v kartonové krabici s ochrannými polystyrenovými výplněmi. Obsah balení zahrnuje samotnou konvici, středový konektor podstavce a návod k použití v češtině.

Co konvice nabízí

Vybavila jsem se elegantní černou variantou, která do kuchyně hezky ladí. Má příkon 2 200 W, je tedy v ohřevu rychlá – na 100 stupňů vyletí za 3 minuty a 20 sekund. Rysky pro množství vody jsou vyražené zevnitř –⁠ míru kontrolujete otvorem při napouštění. Objem konvice je 1,5 litru

Kromě klasického bodu varu na vás čeká LED displej s šesti možnostmi nastavení teploty –⁠ 40 °C, 50–60 °C, 70 °C, 80 °C, 90 °C a 100 °C. Po dosažení požadované teploty konvice cinkne a automaticky se vypne. Co je specifické pro tento typ, je mimořádně dlouhá doba udržování teploty –⁠ funkce KEEP WARM udržuje vodu na požadované teplotě  po dobu dvou hodin

Co mě dál přesvědčilo ke koupi, je dvouplášťové provedení –⁠ zkrátka se o ní nepopálíte.

Hlavní klady

Už po prvním použití jsem pocítila rozdíl oproti starým konvicím. Vaří tiše, rychle a spolehlivě. Jako hlavní klad bych vypíchla dvouhodinovou dobu udržení teploty v módu KEEP WARM. Lze ji nastavit také před zahájením varu, nemusím se tedy o nic starat. Ale i bez této funkce konvice vydrží na dané teplotě minimálně 5 minut. 

Dále se mi líbí přehledný a moderní dotykový LED displej, na kterém si nastavím požadovanou teplotu. Zelený čaj nechávám uvařit na doporučených 70 stupňů, kávu na 90 a bylinkové a černé čaje připravuji na 100 stupňů.

Mezi silné stránky bych zařadila také dvouplášťový povrch –⁠ na dotek je opravdu jen příjemně teplá, nepopálíte se o ni

Hlavní zápory

Co bych zahrnula mezi negativní stránky, je otravný zvuk pípnutí, který zazní vždy, když konvici položíte na podstavec, zvolíte teplotu, spustíte var, je uvařeno, nebo chcete jen podržet teplotu. V noci nebo brzo ráno tak spolehlivě vyrušíte další členy domácnosti, kteří se nacházejí poblíž.

Druhým záporem je absence rysky na vnější straně. Skrze černý plášť nevidíte vůbec nic. Mně to vyloženě nevadí, ale dokážu si představit, že pro mnoho lidí tento fakt může představovat problém. 

V neposlední řadě bych zmínila dotyková tlačítka, která se postupně smývají. U mě zatím drží, ale četla jsem na diskuzích, že se postupně opotřebují natolik, že po čase nevidíte, na jaké místo přiložit prst. Tento problém zatím neřeším, tak nedokážu posoudit, zda tomu tak bude i v případě té naší.

Závěr

V souhrnu však jednoznačně převažují klady. Konvice ETA Emma 5595 90000 je praktická, rychlá, jednoduchá k použití a nabízí řadu chytrých funkcí, které se vám v domácnosti budou hodit.