Pleť

Jak si správně aplikovat make-up: Návody od profesionálů

Jak si správně aplikovat make-up: Návody od profesionálů

Make-up je alfou a omegou celého vašeho líčení. Je tedy třeba nejen vybrat správnou značku a odstín, který bude ladit k vaší pleti, ale je také důležité, abyste uměly make-up správně nanášet. Tady je několik rad přímo od profesionálů.

1. Vyčištěná a hydratovaná pleť

Dříve, než make-up začnete nanášet, ujistěte se, že je vaše pleť vyčištěná a hydratovaná. Na obličej použijte vhodný hydratační krém, do oblasti očního okolí pak speciální oční krém. Počkejte, až krémy zaschnou.

(O pleť pravidelně pečujte, nespoléhejte se pouze na make-up a na to, že všechny nedostatky zakryje. Čím lépe budete o pleť pečovat, tím méně nedostatků bude třeba zakrývat.)

2. Podkladová báze

Použijte nejprve podkladovou bázi, která zredukuje póry, vaši pleť vyhladí a sjednotí. Make-up díky ní také vydrží mnohem déle. Opět vyčkejte, než podkladová báze zaschne.

3. Nanášení make-upu štětcem nebo houbičkou

Make-up zapracovávejte vždy štětcem nebo houbičkou. Prsty používejte spíše jen jako nouzovou variantu a soustřeďte se na to, aby vždy byly čisté. Při nanášení make-upu postupujte od čela k bradě a od středu obličeje do stran. Make-up roztírejte doztracena. (Máte-li pupínky nebo kruhy pod očima, použijte korektor.)

4. Pudr

Abyste docílily matné pleti, použijte pudr. Poté můžete použít tvářenku, řasenku, rtěnku, zkrátka vše, co jste zvyklé používat.

Tip pro vás: Pro jistotu s sebou pudr přibalte i do kabelky a v průběhu dne se nebojte mastná místa na obličeji jemně přepudrovat.

5. Fixační sprej

Úplně nakonec použijte fixátor make-upu, který se postará o to, aby váš make-up vydržel krásný po celý den. Sprej stříkejte na obličej ze vzdálenosti alespoň 20 centimetrů. Kromě fixace vám sprej poskytne i příjemné osvěžení.