KrásaMóda

Jak nosit módní doplňky po 50: Inspirace a tipy přímo pro vás

Jak nosit módní doplňky po 50: Inspirace a tipy přímo pro vás

I ve vyšším věku můžete být trendy a to dík módním doplňkům, které vám dodají nejen styl, ale i sebevědomí. Vhodně zvolené doplňky dodají look vašemu outfitu. Jak tedy vybrat a nosit vhodné doplňky i po padesátém roce života?

Šátky nejen na krk

Šátky můžete dozdobit váš look. Hodí se nejen na krk, ale můžete je uvázat i do vlasů a menší kousky třeba kolem zápěstí. Volte takové modely, které se hodí nejen k vašemu stylu oblečení, ale také k vaší pleti nebo barvě vlasů. Měly by vám dodávat energii a oživit vás. Ideální volbou jsou šátky s květinovými motivy nebo se zvířecími vzory. Jsou to výraznější kousky, které váš outfit osvěží.

Vhodně zvolený pásek

Vybírejte nejen podle vzhledu, ale také podle druhu materiálu a síly pásku. Pokud jste majitelkou delšího hrudníku, sáhněte do nabídky pásků širších. Máte-li tělo kratší, umístěte pásek lehce pod pasovou linii. Díky této úpravě pomůžete vyvážit vaše proporce. Chybí vaší postavě pas? Opticky jej vytvoříte právě díky pásku. Pro tento případ je vhodnou volbou pásek, který bude střední šířky nebo užší a v tmavším barevném provedení, než máte oblečení. Vybírejte takové barevné varianty, aby byly dobře viditelné. Jste-li majitelkou bříška kulatějších rozměrů, pak se raději tohoto doplňku vzdejte. Chcete-li si přesto pásek pořídit, tak vhodnou volbou pro vás jsou kousky, které jsou vyrobené z látky nebo šňůrek a budou volně splývat. Opticky vaše bříško zúží.

Elegantním dojmem působí pásek v černé nebo hnědé barvě a je vhodný pro jakoukoli příležitost. Jednobarevný outfit naopak prozáří barevnější kousek. Kromě toho vám dodá na mladistvém vzhledu.

Šperky

Vybírejte takové kousky, které můžete snadno kombinovat a které se hodí ke každému stylu oblečení. I šperky je potřeba sladit s outfitem. Budete-li mít ve své šperkovnici univerzální kousky, vyhnete se tak dilematu, jaký vybrat k jednotlivým kouskům ve vašem šatníku. Nesáhnete vedle, pokud si pořídíte nějaké jednodušší kousky, mohou být méně nápadné. I takové dodají eleganci a podtrhnou ženskou krásu a půvab.

Pořiďte si šperky z různých kovů, které nebudou mít výrazný a složitý design. Ozdobou může být jemný barevný drahokam v neutrální barvě – černá, bílá, odstíny hnědé. Co se tvarů týká, ať jsou jednoduché a univerzální – ovál nebo čtverec. Složitější tvary by nemusely ladit ke každému looku. Při výběru upřednostňuje kvalitní a pečlivé provedení.