Celebrity

Mladá a krásná ještě v 60? Celebrity které umí stárnout s grácií

Mladá a krásná ještě v 60? Celebrity které umí stárnout s grácií

V éře, kdy sociální média a časopisy neustále zobrazují obrazy dokonalého vzhledu a věčné mladosti, může být stárnutí vnímáno jako tabu. Avšak některé celebrity dokazují, že stárnutí může být stejně elegantní a půvabné jako mládí. V našem článku se podíváme na inspirativní ženy, které přijaly svůj věk s otevřenou náručí a ukazují nám, že krása a šarm nemají věkové omezení.

Lisa Kudrow

Datum narození: 30. července 1963

Znamení: Leo

Místo narození: Los Angeles, Kalifornie

Lisa Kudrow je herecka, která se proslavila ztvárněním potrhlé Phoebe Buffay v seriálu Přátelé na stanici NBC v letech 1994 až 2004. Za tuto roli získala cenu Screen Actors Guild Award a Satellite Award pro nejlepší herečku. Napsala také scénář, produkovala a hrála v seriálu HBO The Comeback.

Než se stala herečkou, studovala a pracovala se svým otcem, který vědecky zkoumal bolesti hlavy. V roce 1995 se provdala za Michela Sterna a v roce 1998 se jim narodil syn Julian.

V roce 1997 si zahrála v komedii Romy a Michele na srazu střední školy a objevila se také ve filmech Analyzuj to, analyzuj to, P.S. Miluji tě, Easy A a Sousedé.

Jodie Foster

Datum narození: 19. listopadu 1962

Znamení: Štír

Místo narození: Los Angeles, Kalifornie

Jodie Foster se poprvé proslavila rolí mladistvé prostitutky ve filmu Martina Scorseseho Taxikář z roku 1976. Za výkony ve filmech Obžalovaný a Mlčení jehňátek získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon a hlavní role si zahrála také ve filmech Kontakt, Anna a král a Panic Room.

Ve třech letech se objevila v reklamě na opalovací krém Coppertone a v roce 1985 absolvovala prestižní divadelní obor na Yaleově univerzitě s vyznamenáním a v roce 1997 získala čestný titul doktora výtvarných umění.

Má dva syny jménem Charles a Christopher. Během projevu na předávání Oscarů v roce 2013 se přiznala k lesbické orientaci. Následující rok se provdala za fotografku Alexandru Hedison.

Elisabeth Shue

Datum narození: 6. října 1963

Znamení: Váhy

Místo narození: Wilmington, DE

Elisabeth Shue je herečka, která podala emotivní a nezapomenutelný výkon v roli Sery ve filmu Leaving Las Vegas z roku 1995. Za tuto roli získala cenu Independent Spirit Award za nejlepší ženskou hlavní roli a nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon.

Ve filmech Návrat do budoucnosti – část II a Návrat do budoucnosti – část III hrála Jennifer Parker, přítelkyni postavy Michaela J. Foxe Martyho McFlye.

V roce 1994 se provdala za režiséra Davise Guggenheima. První dítě, syna Milese, pár přivítal v roce 1997, následovaly dcery Stella a Agnes. Její bratr Andrew Shue hrál postavu Billyho Campbella v seriálu Melrose Place.

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz