CelebrityKrása a módaMóda

Móda z předávání státních vyznamenání: Zazářila Pavlová i Havlová

Móda z předávání státních vyznamenání: Zazářila Pavlová i Havlová

V sobotu 28. října proběhlo na Pražském hradě předávání státních vyznamenání. Své role se poprvé ujal nový prezident Petr Pavel. Jak se oblékli na jednu z nejformálnějších událostí roku známé osobnosti? V našem hledáčku se ocitla především první dáma Eva Pavlová, která splnila dress code na výbornou. Obstáli i ostatní?

Významná událost si žádá odpovídající outfit

Slavnostní událost takového charakteru, která se navíc koná večer, má přesně daný dress code. Konkrétně se jednalo o “black suit”. To znamená, že páni by měli obléknout tmavý oblek, případně uniformu, a dámy večerní šaty. 

Prezident Petr Pavel zvolil oblek v temně modré barvě, která je alternativou k černému odstínu. Oblek doplnil tmavou kravatou s decentními geometrickými vzory. Jeho volbu ocenila i módní návrhářka Beata Rajská. Ta navíc dodala, že večer se nesl na vlnách noblesy a že si všimla řady elegantních modelů a působivých doplňků. 

Eva Pavlová oslnila v červené róbě

Páni na takto významných akcích nemají příliš možností, jak vyniknout. Narozdíl od dam, kterým je dán větší prostor ve volbě barev i střihů. Šťastnou ruku při výběru večerní róby měla především první dáma Eva Pavlová. Vynesla dlouhé červené šaty s pelerínou v téže barvě. Nejednalo se ale o křiklavý a agresivní odstín, ale o velmi příjemnou barvu. Celkově model působil velmi honosně. 

Šaty jí pomáhala vybrat Lenka Bernardes da Silva, její hlavní koordinátorka garderoby. Model navrhla Tatiana Kovaříková, která mimojiné už několikátým rokem obléká účastníky taneční soutěže StarDance. Obliba českých návrhářů je pro paní Pavlovou typická, za což jí tleskáme.

Dagmar Havlová oblékla fialové šaty 

Elegantní a velmi lichotivý model oblékla také Dagmar Havlová, bývalá první dáma a uznávaná herečka. Fialová róba měla jednoduchý, ale perfektně padnoucí pouzdrový střih. Žorzetový model z dílny Beaty Rajské doplnila černým kožešinovým plédem a botami v téže barvě.

Překvapila i Markéta Pekarová Adamová

Do třetice zaujala svým výběrem večerních šatů předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Zvolila elegantní zelené šaty v tlumeném odstínu s působivým zdobením. Model značky Poner podtrhlo oblé zlaté psaníčko.

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz