CelebrityKrása a móda

Hodnotíme image Evy Pavlové: Co nosila v roce 2023? A co na nový rok?

Hodnotíme image Evy Pavlové: Co nosila v roce 2023? A co na nový rok?

Zajímá vás, jak to v roce 2023 slušelo nové první dámě? Eva Pavlová je coby manželka nového prezidenta České republiky hodnocena zejména pro její image. Od nástupu Petra Pavla do funkce se stala hlavním objektem hledáčku mnoha novinářů a módních guru, kteří hodnotili nejen její vystupování, ale také celkovou vizáž a outfit. Pojďte si přečíst, jak si nová první dáma, Eva Pavlová, poradila s výběrem oblečení při nejprestižnějších společenských událostech roku 2023 po boku svého manžela.

Jaké barvy se objevily v šatníku Evy Pavlové?

Eva Pavlová přesvědčila média i občany, že se umí oblékat a že se rozhodně nebojí barev. V roce 2023 jsme se u ní nedočkali nijak usedlého výběru oblečení ani tlumených barev. Naopak. Coby žena svého věku se nebála sáhnout po osvěžujících barvách a v rámci jejích outfitů se často objevovala například modrá nebo růžová, a to v mnoha různých odstínech. Nebála se ovšem ani fuchsiových odstínů, který zvolila již při inauguraci.

Předávání státních vyznamenání u příležitosti státního svátku Den vzniku samostatného československého státu, 28. října 2023, Vladislavský sál, Pražský hrad, Praha. Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva Pavlová přicházejí do sálu.,Image: 817644224, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: ČTK / Šulová Kateřina
Červená róba Evy Pavlové (Zdroj obrázku: Profimedia.cz)

Outfity, které si Eva Pavlová oblíbila a uměla je v roce 2023 nosit

Nová první dáma v roce 2023 ukázala, nakolik jí sluší kostýmky a šaty s výraznými vzory. Vedle toho ale uměla skvěle nosit také šátky, šály a přehozy (peleríny). Na slavnostní akce si pochopitelně oblékala kostýmky v kompletu saka a sukně, což je ostatně pro první dámy typické. Takových kousků má první dáma pravděpodobně ve svém šatníku pro společenské události nejvíce. 

  • Ve sbírce Evě Pavlové nechybí ani tvídový kabátek, který jsme na ni mohli vidět už při návštěvě Francie.
  • Při příležitosti udílení státních vyznamenání zvolila první dáma slavnostní červenou róbu, která sklidila velký úspěch.
  • Fialové šaty pak první dáma oblékla na korunovaci britského panovníka.
  • Na oslavu 30. výročí vzniku České republiky 20. června minulého roku 2023 pak Eva Pavlová vynesla metalické šaty s nabíranými rukávy.
  • Českou módní scénu první dáma často seznamuje také s netradičním, avšak velmi praktickým materiálem buklé, ze kterého byly vyrobeny například blankytně modré šaty z dílny Zuzany Kubíčkové.

K novoročnímu obědu zvolila Eva Pavlová klasiku

K příležitosti novoročního obědu vsadila Eva Pavlová na klasiku – oblékla si nádherný modrý kostýmek z buklé. Tuto látku přitom proslavil salón Coco Chanel a první dáma na onen elegantní materiál spoléhá velice často.

Jaký prvek spojuje outfity první dámy Evy Pavlové?

Všímavější jedinci si jistě mohli povšimnout jednoho společného prvku, který pojí mnoho outfitů nové první dámy. Zmíněným spojujícím prvkem je rozevlátá „kápě“ spadající z ramen, která důmyslně kryje paže a vytváří zajímavý asymetrický efekt. Eva Pavlová tak díky svému výběru outfitů může sloužit jako vzor zralým ženám, kterým tento zajímavý efektní prvek můžeme jistě doporučit.

Viděli jsme Evu Pavlovou také v neformálním oblečení?

Prezidentský pár jsme v roce 2023 viděli také na celé řadě neformálních akcí. Zde si první dáma mohla dovolit ležérní oděv, ve kterém stejně jako v oblasti luxusních slavnostních outfitů vyniká. Jde vidět, že oblečení umí krásně sladit a má povědomí o prvcích poslední módy. Důkazem je například oblíbená volba pohodlné oversize košile, které první dáma šikovně kombinuje s upnutějšími kalhotami a teniskami.

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz (ANNA BOHÁČOVÁ / MAFRA / Profimedia)