Celebrity

Láska nebeská po 20 letech. Z roztomilého Sama je usměvavý mladík. Jak se herci změnili?

Láska nebeská po 20 letech. Z roztomilého Sama je usměvavý mladík.  Jak se herci změnili?

Přiznejte se, kdo z vás o Vánocích vynechá hvězdně obsazený snímek Láska nebeská? A jelikož tento film letos slaví už 20 let, řekli jsme si, že je na čase si zrekapitulovat, jak se herci za tu dobu změnili.

Daniel a Sam

Herecké obsazení: Liam Neeson, Thomas Brodie-Sangster

Daniel a Sam je dvojice, která je z celého filmu snad ta nejoblíbenější. Oba dva přišli o manželku a matku. S tou se loučí na pohřbu a malý Sam se zamiluje do desetileté zpěvačky, která se jmenuje jako jeho matka – Joanna. Jejich příběh končí tím, že malý Sam pronásleduje Joannu po letišti Heathrow a vyhýbá se bezpečnostním opatřením po 11. září, kvůli kterým by v reálném životě muselo být celé letiště evakuováno. To se děje hned poté, co Daniel na vánočním koncertě narazí na Carol, dvojnici Claudie Schiffer.

Co dělají herci dnes?

Liam se od smrti své manželky Natashy Richardson v roce 2009 vrhl do práce a hrál v řadě filmů, z nichž nejznámější je série Taken nebo Batman se vrací a Temný rytíř povstává, kde si zahrál postavu tajemného Ra’s Al Ghula. A Thomas Brodie-Sangster? Ten se objevil v seriálech Hra o trůny a větší roli dostal v seriálu Dámský gambit.

Jamie a Aurelia

Herecké obsazení: Colin Firth, Lucia Moniz

Jamie po nevěře své manželky uteče na svou francouzskou chatu, kde se seznámí s Aurelií, Portugalkou, která mu slouží jako uklízečka. Jamie musí být špinavé monstrum, protože ona je tam pořád. Ti dva spolu nemluví společným jazykem, ale sdílejí ach tak mnoho toužebných pohledů. Jamie se ale nakonec vrátí do Anglie, kde se začne učit portugalsky, aby si mohl vzít Aurelii za ženu.

Co dělají herci dnes?

Colin Firth získal Oscara, Zlatý glóbus, cenu BAFTA a SAG za film Králova řeč, zopakoval si roli partnera Bridget Jones, pana Darcyho, a opět si zahrál po boku Hugha Granta, a také řadu dalších filmových rolí, například v sérii Kingsman. A Lucia na svou hereckou kariéru rovněž nezanevřela. Objevila se v řadě portugalských snímků a pokračuje i ve své kariéře zpěvačky.

David a Natalie

Herecké obsazení: Hugh Grant, Martine McCutcheon

David je svobodný premiér. Natalie pracuje na Downing Street 10 a servíruje mu čaj a sušenky. A David se do Natalie zamiluje, i když city k ní odmítá přiznat. Chová se dokonce  tak chladně, že když je Natalie sexuálně napadena prezidentem Spojených států, podnikne jedinou akci: postaví se prezidentovi a, nechá Natalii přeložit ze své kanceláře. Kam, to nevíme. Ale nebojte, i tahle linka má svůj šťastný konec.

Co dělají herci dnes?

Král romantických komedií Hugh Grant se v posledních několika letech se vydal jiným směrem a zahrál si ve filmech Paddington, A Very English Scandal (kde byl nedávno nominován na Emmy, SAG a Zlatý glóbus), The Undoing (po boku Nicole Kidman) a v loňském hitu od Netflixu Na nože: Glass Onion.

Martine hrála v roce 2008 v seriálu televize ITV Echo Beach a objevila se v seriálech Spooks a Midsomer Murders. Zahrála si také ve filmu Elf: The Christmas Spectacular, hudebním turné po Velké Británii na motivy filmu Willa Ferrella.

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz