Recenze

Míša protein – recenze, složení a nutriční hodnoty

Míša protein – recenze, složení a nutriční hodnoty

Proteinové výrobky se těší na trhu v poslední době čím dál tím větší oblibě a zastoupení mají téměr mezi všemi druhy potravin. Zavedené jsou tak například i proteinové zmrzliny, které představují zdravější alternativu k běžně dostupným zmrzlinám s vysokým obsahem cukrů a tuků. Naše redakce pro vás vyzkoušela jednu z nejoblíbenějších proteinových zmrzlin Míša a sepsala o ni podrobnou recenzi.

Složení a nutriční hodnoty

Hned za začátek začneme tím nejdůležitějším a rozebereme si nutriční hodnoty a vhodnost vybrané zmrzliny z pohledu fitness jídelníčku.

Nutriční a kalorické hodnoty můžete vidět v následující tabulce:

Energetická hodnota 719 kJ/172 kCal
Tuky 5.9 g
z toho nasycené mastné kyseliny 3.9 g
Sacharidy 20 g
z toho cukry 20 g
Bílkoviny 8.5 g
Sůl 0.07 g

Na první pohled je pak patrné, že  je zmrzlina určitě zdravější a z pohledu příjmu kalorií i složení makroživin vhodnější než běžné zmrzliny v obchodě. Na druhou stranu její skladba není pro vyvážený jídelníček zdaleka ideální. Zastoupení rychlých cukrů je signifikantní a naopak 8,5 gramů bílkovin na 100 gramů výrobku nepřináší nikterak oslnivou hodnotu. Nižší zastoupení tuku tyto skutečnosti částečně kompenzuje, takže pokud si chcete zmrzlinu dopřát jako občasný cheatmeal, může se jednat o přijatelnou volbu.

Chuť

Následující řádky budou samozřejmě do značné míry subjektivní, protože chuťové vnímání je vždy zkreslené názorem konzumenta, nicméně mohu konstatovat, že chuťově mě zmrzlina Míša Protein potěšila. Vyzkoušel jsem chuťové varianty kakao i tvaroh a obě u mě bodovaly především díky pocitově méně sladké chuti, kterou vítám i u běžných zmrzlin. Stejně tak chválím dobrou konzistenci.

Závěr

Zmrzlina Míša Protein je zdravější alternativou běžných zmrzlin, ale nutričně od ní nemůžete očekávat žádné zázraky. Při zařazení do jídelníčku musíte počítat s velkým objemem cukrů a naopak neočekávat nikterak vysoký příjem bílkovin. Na druhou stranu chuť je dle mého názoru velmi slušná, a tak sám výrobek rád zařadím pro občasnou konzumaci jako cheatmeal.

Klady

+ Dobrá chuť

+ Zdravější alternativa běžné zmrzliny

Zápory

– V některých ohledech horší nutriční hodnoty


Zdroje

Kaloricketabulky.cz