Krása

Trápí vás mastné vlasy i po umytí? Máme pro vás řešení

Trápí vás mastné vlasy i po umytí? Máme pro vás řešení

Lidé občas zjistí, že se jim vlasy po umytí stále zdají mastné. Důvodů, proč k tomu může dojít, je několik. Trvale mastné vlasy mohou být způsobeny nadprodukcí kožního mazu, častou příčinou však může být způsob, jakým si lidé vlasy myjí a pečují o ně, a také typ vlasových přípravků, které používají.

Příčiny mastných vlasů

Při snaze předcházet mastným vlasům je důležité zjistit základní příčinu nadměrného maštění vlasů. Může jím být nadměrná produkce kožního mazu, ale také nesprávná péče. 

Jak předcházet mastným vlasům po umytí?

Pokud máte problém s tím, že se jsou vaše vlasy mastné po umytí, mohly by se vám hodit následující užitečné tipy: 

  • pokud je to možné, myjte pokožku hlavy jednou denně, pokud však máte poškozené vlasy, pokuste se omezit umývaní vlasů na 3-4x týdně
  • použijte čistící šampon a při aplikaci kondicionéru se vyhněte kořínkům
  • vyhněte se stylingovým přípravkům na bázi oleje nebo vosku – tyto produkty se mohou usazovat ve vlasech a na pokožce hlavy, což bude mít za následek rychlejší maštění vlasů
  • pravidelně čistěte kartáče na vlasy, hřebeny, ručníky, povlaky na polštáře a pokrývky hlavy
  • zkuste změnu jídelníčku – nízkosacharidová dieta může snížit tvorbu kožního mazu

Jaké používat produkty

Jako pomocníky proti mastným vlasům můžete vyzkoušet produkty, které obsahují zelený čaj. 

Některým lidem mohou prospět šampony, které obsahují aniontové povrchově aktivní látky (např. laureth sulfát, laurylsulfát, sarkosiny, sulfosukcináty), které pomáhají vázat kožní maz a vodu, což umožňuje vodě a šamponu odstranit přebytečný maz při mytí vlasů.

Péče o rovné nebo jemné vlasy

Lidé s rovnými nebo jemnými vlasy, které se rychle mastí, si možná budou muset mýt vlasy denně, aby se odstranil přebytečný maz. Pomoci může také občasné mytí za pomoci čistícího šamponu, které také odstraňuje přebytečné zbytky vlasových produktů a dalších nečistot.