Krása

Keratin na vlasy – 5 hlavních účinků

Keratin na vlasy – 5 hlavních účinků

Keratin je typ proteinu, který tvoří vaše vlasy, kůži a nehty. Vzhledem k tomu, že keratin je strukturálním stavebním kamenem vašich vlasů, někteří lidé se domnívají, že keratinové doplňky, produkty a ošetření mohou pomoci posílit vlasy.

Účinky a výhody keratinu

  • pomoc proti krepatění vlasů
  • usnadňuje úpravu vlasů
  • vlasy vypadají rovnější, hladší a lesklejší
  • zjemní a vyhladí vlnité vlasy
  • zkracuje dobu schnutí vlasů po umytí.
  • posiluje vlasy
  • chrání vlasy před vnějšími nečistotami

Poskytuje lesklejší a hedvábnější vlasy

Zdraví vlasů se zhoršuje v důsledku dlouhodobého slunění, vlhkosti, chemikálií a používání barviv. Tyto faktory snižuje obsah přirozeného keratinu ve vlasech, což způsobuje vypadávání vlasů. Díky ošetření keratinem vlasy dosáhnou většího lesku a hladkosti, takže vypadají mnohem zdravěji.

Rovné vlasy

Pokud máte vlnité nebo kudrnaté vlasy, aplikací keratinu na vlasy můžete dosáhnout dokonale hladkých rovných vlasů.

Zlepšuje pevnost vlasů

Jak bylo už uváděno přirozený keratin ve vašem těle se může ztrácet z mnoha důvodů, jako je nesprávná vlasová hygiena, delší pobyt na slunci atd. Pokud se tedy rozhodnete pro aplikaci keratinové kúry, doplněním keratinu dojde ke snížení třepení konečků vlasů a padání vlasů a v konečném důsledku, tak budete mít mnohem pevnější vlasy. 

Vlasy jsou lépe upravitelné

Ošetření keratinem eliminuje krepatění a vlasy jsou hladší. Toto jistě ocení osoby, kterým se vlasy lehce zacuchají nebo ty osoby, kterým se po vyžehlení vlasy okamžitě zvlní.

Dalším efektem je také se výrazné zkrácení doby úpravy vlasů. Navíc vlasy po ošetření keratinem uschnou mnohem rychleji. Vlasy tedy nemusíte vystavovat teplému vzduchu z fénu, čímž zabráníte poškozování vlasů.

Zabraňuje vypadávání vlasů

Pro ty, kteří trpí nadměrným vypadáváním vlasů, keratinová kúra zajišťuje lepší pevnost vlasů. V důsledku toho se šance na vypadávání vlasů velmi snižují.