Nezařazené

Líčení pro kulatý obličej: 3 tipy jak na to

Líčení pro kulatý obličej: 3 tipy jak na to

Jestliže jste majitelkou kulatého obličeje, není důvod k panice, protože váš obličej má krásný tvar a líčení je jednoduché a intuitivní, pokud si osvojíte naše 3 tipy jak na to. Ze slavných krásek jsou hrdými majitelkami  kulatého obličeje například Selena Gomez nebo Jessica Alba a věřím, že po přečtení tohoto článku budete i vy na své tváře pyšná!

Stínování a konturování obličeje

Díky správnému líčení lze tváře i celý obličej jednoduše zvýraznit a zúžit. Jak na to? Stínováním a konturováním. V této technice vždy platí následující: to, co nechceme, aby bylo vidět, ztmavíme a to, co chceme ukázat, zesvětlíme.

Pro perfektní konturování je ze všeho nejdříve nutný bezchybný podklad. Jak na to?

  • Naneste na obličej svůj oblíbený denní krém a poté podkladovou bázi, aby výsledný make-up co nejdéle vydržel. 
  • Poté už můžete začít s nanášením základního make-upu, který skryje všechny nedokonalosti a sjednotí tón i odstín vaší pleti. 

V následujícím návodu na konturování budeme používat pojem barva, což může být cokoliv – je na vás, zda zvolíte pudrové barvy nebo krémové. Pudr lépe drží, ale krémová barva se lépe roztírá. Můžete si zakoupit konturovací palety. Dávejte si však pozor na třpytky, protože nejsou příliš vhodné ke kulatému obličeji.

Jak tedy konturovat kulatý obličej?

Nejprve naneste barvy dle následujících pokynů:

  • Jestliže máte zároveň vyšší čelo, naneste tmavou barvu do pravého a levého boku čela, světlou barvu do středu.
  • Pro zúžení nosu naneste do středu od obočí až po kořen nosu světlou barvu a po obou bocích tmavou barvu.
  • Pod oči naneste světlou barvu.
  • Směrem od spánků podél lícních kostí naneste tmavou barvu.
  • V liniích čelisti naneste tmavou barvu a okolo světlou.

Vše pomocí štětce nebo speciální houbičky rozetřete tak, aby tmavá a světlá barva plynule přecházely do sebe stínováním směrem ven. 

Výsledek dobře zafixujte pudrem nebo fixačním sprejem.

Dokonalé obočí

Ke kulatému tvaru obličeje volte obočí s vyšším vnějším obloukem. Proč? Protože umí snížit optický vjem kulatosti a takto tvarované obočí dokáže opticky zúžit celou vaši tvář.

Naopak se vyhněte kulatému tvaru obočí.

Oční stíny

Nezapomeňte nanést oční stíny, které každému kulatému obličeji lichotí. Volte spíše světlé barvy, protože mají za úkol vaše oči rozzářit a přitáhnout pozornost.