Pleť

Kůže ve středním věku: Jak pečovat o pleť a zpomalit stárnutí

Kůže ve středním věku: Jak pečovat o pleť a zpomalit stárnutí

U každé ženy se stárnutí kůže začíná projevovat v jiném věku. Někdy se první příznaky stárnutí objeví už ve třiceti letech, jindy až o dvacet let později. Velkou roli hraje genetika, ale také životní styl nebo to, jak se o svou pleť staráme. Prozradíme vám, jak stárnutí kůže zpomalit.

Hydratace

Základem péče o pokožku je hydratace. Pořiďte si kvalitní denní i noční krém a pravidelně oba používejte. Nezáleží na tom, zda máte suchou či mastnou pleť, hydrataci potřebuje každá. Pokožku je však třeba hydratovat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Dodržujte pravidelný pitný režim a vypijte alespoň tři litry vody denně.

Čištění pleti

Čistěte si pleť, a to dvakrát denně – ráno a večer. Nechoďte spát neodlíčená, pleti to neprospívá. Nejprve se odličte za pomoci kosmetiky bez alkoholu, potom opláchněte obličej vlažnou vodou. Následně použijte micelární vodu a tonikum. Zhruba jednou za týden použijte obličejový peeling.

Ochrana pleti před sluncem

Chraňte svou pokožku před sluncem, a to nejen tehdy, když vyrážíte k vodě, ale ideálně každý den. Používejte opalovací krém, který chrání jak před UVB zářením, tak před zářením UVA, které proniká do hloubky kůže, kde se tvoří kolagen a elastin. Právě UVA záření způsobuje předčasné stárnutí kůže.

Masáž obličeje

Pokud nemáte čas navštívit profesionála, dopřejte si čas od času masáž obličeje alespoň doma. Namasírovat se můžete klidně sama. Masáž prokrví pokožku a odvede z těla škodlivé látky. Zbavíte se díky ní také únavy a stresu.

Užiteční pomocníci

Nespoléhejte pouze na kosmetické produkty, ale přizvěte na pomoc i nejrůznější pomocníky. Pořiďte si face roller, čistící kartáčky, speciální masážní kámen na obličej Gua Sha nebo konjakovou houbu.