Krása a módaVlasy

Nejlepší tepelná ochrana na vlasy: 5 tipů na top produkty roku 2024

Nejlepší tepelná ochrana na vlasy: 5 tipů na top produkty roku 2024

V posledních letech se informace o správné péči o vlasy již poměrně dobře rozšířily, na některé kroky ale stále ještě většina z nás zapomíná. Fakt, že by po každé aplikaci šampónu měl následovat i kondicionér, je nám možná známý a většina z nás jej i praktikuje, co ale tepelná ochrana? Patří do vaší běžné rutiny? A proč by vlastně měla?

Význam tepelné ochrany

Upravování vlasů teplem není nijak přirozené. Lidé v pravěku pochopitelně neměli možnost si vlasy po umytí vyfoukat nebo si kulmou vytvořit vlny. To dá rozum. S rozvojem lidské společnosti ale lidé začali teplo k úpravě vlasů používat. Často to vedlo k naprostému zničení kvality vlasů, protože staré metody a přístroje byly zcela nešetrné a používaly příliš vysokou teplotu.

Nástroje, které máme dnes jsou již pokročilejší a často v sobě mají nějaké bezpečnostní prvky zabudované. Nicméně i přesto je aplikace tepelné ochrany zásadní, a to zejména v případě, že si vlasy teplem upravujete často. Tepelná ochrana totiž dokáže zabránit jejich poškození.

Nejlepší tepelná ochrana na vlasy

Nejlepší tepelná ochrana na vlasy bude pro každého jiná. Stejně jako u většiny produktů i zde platí, že je výběr velmi individuální. To však samo o sobě neznamená, že se nemůžete při výběru řídit doporučením jiných. Ba právě naopak.

Skvělému uživatelskému hodnocení se těší tepelné ochrany od značky Wella, které vás přijdou na necelé dvě stovky a z hodnocení více než tisíce zákazníků si odnáší 4,5 hvězdičky. Velmi podobně na tom je i tepelná ochrana Keratin Smooth od značky TRESemmé, ta je však výrazně levnější než produkty od Wella. S klidným srdcem můžete dát šanci i produktu s názvem Keratin Heat Spray od značky Syoss nebo Total Results Mega Sleek od značky Matrix.