Krása

Krátké mikádo zezadu

Krátké mikádo zezadu

Krátké mikádo může mít celou řadu variet. Které to jsou? V čem se odlišují a jak se tyto účesy upravují zezadu?

Co je krátké mikádo a pro koho se hodí

Mikádo se jinak nazývá též pážecí účes. Může mít mnoho podob včetně právě šik krátké verze. Jde o účes, který je klasický a zároveň trendy. Působí velmi žensky. Současně se ale hodí pro dámy, které jsou sportovní typy. Ráno vás nečeká náročný styling.

U krátkého mikáda je nutné si uvědomit především to, že ale bude vyžadovat častější údržbu samotného střihu. Stříhat se musí přibližně každé 4 týdny. Na druhou stranu mikádo dobře ostříhané už na počátku odroste v delší účes, který bude vypadat skvěle i tak.

Složitěji se s ním mohou, pozor, potýkat majitelky kudrnatých vlasů. Ostříhání na krátkou délku může vaše vlasy učinit nepoddajné.

Prakticky lze říci, že v kadeřnickém světě existuje řada variací na mikádo, které se liší svou podobou v zadních partiích. Jde například o:

  • A-line Bob
  • Concave Bob
  • Graduated Bob
  • Pixie Bob
  • Undercut Bob

A-line Bob

A-line bob je v podstatě mikádo, které má v zadní části vlasy kratší než vpředu. Vlasy jsou zkrácené v týle a od týla k čelu se naopak účes prodlužuje.

Concave Bob

Concave Bob se jednoduše vyznačuje vlasy delšími vpředu než vzadu. Jde tedy v podstatě jen o jiné označení pro A-line Bob. Typické je pro oba účesy i to, že se ve vlasech neobjevují sestříhané vrstvy.

Graduated Bob

Tento účes se jinak nazývá též Stacked Bob. Další název, taktéž běžně užívaný, zní i Inverted Bob. U tohoto účesu se v zadních partiích naopak typické sestříhání vlasů objevuje, ty pak vytvářejí „vrstvený“ dojem.

Pixie Bob

Pixie Bob je jakýmsi mixem klasického mikáda a ultra krátkého pixie. Vyznačuje se kratšími odstupňovanými vlasy vzadu a delšími prameny nahoře a vpředu. Jde o pokročilý střih na pomezí krátkých a dlouhých vlasů.

Undercut Bob

Undercut Bob reprezentuje odvážnou variantu mikáda s vyholenými stranami a zátylkem. Do vyholených partií je možné strojkem taktéž vytvořit ornamenty.