Krása

Ofina na bok

Ofina na bok

Ofina představuje velmi oblíbenou alternativu oživení účesu. Pro koho se hodí ofina sčesaná na bok?

Co je boční ofina

Na úvod je nutné si objasnit, o čem je řeč. Ve světě účesů rozeznáváme dvě podoby vlasů, které se češou směrem do čela:

  • patka
  • ofina

Kadeřnická teorie definuje patku jako část vlasů sčesaných na stranu. Jako boční ofina pak obvykle bývá označována zkrácená patka.

Komu sluší boční ofina a jak s ní zacházet

Boční ofina je velmi univerzálním druhem účesu. Sluší každému věku. Lichotí i všem typům obličeje, hranaté črty tváře zjemní, kulatý obličej zúží. Tento typ ofiny působí velmi elegantně.

Pro souměrné rysy s oválným tvarem obličeje může jít o způsob, jak oživit stávající sestřih. Tato ofina umí krásně zvýraznit váš obličej, pozornost přitáhne především k očím. To, co naopak nechcete vyloženě ukazovat, dokáže elegantně zakrýt. Ať už se to týká nedokonalostí pleti nebo prvních vrásek na čele.

Ofinu na boku přitom můžete začlenit ke klasickým dlouhým vlasům, polodlouhému účesu, mikádům, ale i vyloženě krátkým sestřihům.

Ideální je i pro experimenty s barvou vlasů. Jde o trend zejména mezi mladými slečnami. Klidně si nechte obarvit pouze ji, například na oblíbenou růžovou. Pokud se vám účes omrzí, případně budete chtít jednoduše změnit barvu, odrůstání nepotrvá tak dlouho jako v případě, kdy budete hlavu mít obarvenou kompletně.

Jak na vytvoření boční ofiny

Jakmile se vrátíte od kadeřníka, na řadu přichází domácí úprava, která zaručí, že účes bude i bez zásahu odborníka vypadat, jak má. Doporučuje se vyfoukání fénem přes kulatý kartáč. Jako užitečný trik pro usměrnění ofiny se doporučuje i použití natáčky.

Některé dámy zkoušejí i žehličku, nicméně ta může vytvořit nepřirozený dojem. Navíc berte v potaz to, že vlasy v ofině jsou poměrně křehké a vystavením vysoké teplotě jim můžete dost ublížit.

Účes zafixujte na závěr pomocí laku na vlasy. Pozor, gel na ni určitě nepatří. Zapamatujte si také, že ofina by měla být čistá. Tato část vaší kštice je poměrně náchylná na maštění, možná bude nutné si proto častěji mýt vlasy. Jestliže na to nemáte čas, případně si vlasy mýt s vyšší frekvencí nemůžete, použijte suchý šampon.