Móda

Krajky: Jak je nosit a hodí se i v roce 2023?

Krajky: Jak je nosit a hodí se i v roce 2023?

Krajka je nesmrtelná. Působí něžně a žensky a nosit se bude i v letošním roce. Pořídit si můžete krajkové košile, oblečení s krajkovými detaily nebo krajkové spodní prádlo. Víte, jak krajku správně nosit a s čím ji kombinovat?

Průhledné materiály jako trend roku 2023

Mezi jeden z trendů roku 2023 budou patřit průhledné materiály, například tyl, síťovina a krajka. Zajímavostí je, že průhledné materiály propaguje především generace Z a mileniálové. Snaží se módu zjemnit a ukázat, že síťovina, tyl a krajky se hodí pro obě pohlaví. Nedávno se na veřejnosti v síťované košili objevil například Richard Krajčo.

Jak průhledné materiály nosit

Pokud nemáte odvahu odhalit celé své tělo, můžete sáhnout po topu, který má pouze tylové rukávy nebo po šatech s pár krajkovými detaily. Pod průsvitnou halenku si můžete obléci tílko. Není nutné, abyste odhalovaly více, než samy chcete.

S průhlednými materiály je nejčastěji spojovaná černá a bílá, bát se ale rozhodně nemusíte ani dalších barev. Především na jaře a a v létě jsou pestré barvy více než vhodné.

Krajka v každodenních outfitech

Krajka působí luxusním dojmem. Nenechte se ale zmást, nemusí být rozhodně jen součástí vašich večerních (nebo svatebních) šatů, krajkové kousky mohou být i součástí každodenních outfitů. Musíte však vědět, s čím je zkombinovat.

Krajku působí luxusním ženským dojmem, snažte se tedy vždy outfit vyvážit a zkombinovat krajkový kousek s něčím obyčejnějším či drsnějším. Vytvořte kontrast! Ke krajkovému tílku si oblečte džíny a bomber, sukni s krajkami zkombinujte s basic bílým tričkem a koženkovou bundou.

Pozor. Pokud šlápnete vedle, budete v práci či na odpolední kávě s kamarádkou vypadat jako že jdete na ples nebo si lidé budou myslet, že jste se zapomněly převléknout z noční košile. Než si oblečete krajku, vždy nejprve popřemýšlejte, co si k ní vezmete.