KrásaVlasy

Jak pečovat o řídké vlasy: 5 jednoduchých tipů

Jak pečovat o řídké vlasy: 5 jednoduchých tipů

Na vzhledu vlasů má podíl celá řada faktorů. Velkou měrou se na něm podílí genetika, kterou ovlivnit nemůžete. Existují však faktory, které ovlivnit můžete. Patří mezi ně stres, vhodná péče, dobrý střih a barva, kvalitní strava. Jak tedy pečovat o řídké vlasy?

1. Vhodné vlasové přípravky

Jsou-li vaše vlasy řídké a hodně padají, jedním z důvodů může být nevhodná vlasová kosmetika. Při jejím nákupu věnujte pozornost složení. Pokud obsahují látku SLS, takovým se raději vyhýbejte. Vsaďte na přípravky přírodního původu. Volte takové, které jsou šetrné a jsou určené pro pravidelné používání. Platí to nejen pro šampony, ale i pro kondicionéry. Při úpravě vlasů se zkuste obejít bez vlasových gelů, tužidel a vlasových sprejů.

2. Správná vlasová péče

Kromě vhodné vlasové kosmetiky hraje svoji roli i vlasová péče. Mytí není vhodné každý den. Pokud vlasy myjete velmi často, vymýváte kožní maz, který má za úkol udržovat vaše vlasy v kondici. Mytí je vhodné 1x za tři dny. Po umytí vlasy jemně vysušte, snaže se nepoužívat žádné fény. Pro rozčesávání používejte řídký hřeben. Vlasovým kartáčům se raději vyhýbejte. V žádném případě vlasy nerozčesávejte pokud jsou mokré. Nechte je volně uschnout. Negativní vliv na vlasy má i fénování, žehlení nebo kulmování.

3. Vhodný střih

Vaše vlasy nadzvedne a opticky jim přidá na objemu vhodný střih. Při výběru vhodného účesu však hraje svoji roli nejen kvalita vlasů, ale i tvar obličeje. Pokud chodíte ke zkušenému kadeřníkovi, snadno vám dokáže poradit. Poškozených konečků zbavíte vlasy tím, že je budete nechávat pravidelně podstříhávat. Efekt hustší kštice dokáží navodit střihy, které jsou kratší a vrstvené.

4. Správná strava

Do jídelníčku zařaďte potraviny, které obsahují vitamíny (C), minerály (zinek, hořčík, křemík) a proteiny. Mezi takové patří ryby, libové druhy masa, vejce nebo ořechy. Zdravé vlasy podpoří i omega-3 mastné kyseliny. Ty nabízejí vlašské ořechy, dýňové semínko nebo avokádo. Omezte spotřebované množství soli, vzdejte se bílého cukru a sladkostí obecně. Neblahý vliv má i pití většího množství kávy nebo alkoholu.

5. Minimalizace stresu

Stres je všude kolem vás. Možná se mu nevyhnete, ale můžete jej alespoň částečně eliminovat tím, že vyzkoušíte různé relaxační techniky. Patří mezi ně meditace nebo jóga. Zkuste si najít koníček, při kterém se budete cítit dobře a alespoň na malou chvíli zapomenete na starosti všedních dnů.