Zdraví

Ideální váha při výšce 180 cm: jak zjistit, kolik byste měli vážit?

Ideální váha při výšce 180 cm: jak zjistit, kolik byste měli vážit?

Váha je téma, které mnozí z nás řeší dennodenně. Jednak z hlediska toho, jak vypadáme a jak se líbíme sami sobě. A také z hlediska zdraví, kdy je všeobecně známo, že nadváha nám kdovíjak neprospívá a ba naopak může být důvodem řady zdravotních potíží. Jaká je ideální váha při výše 180 cm? Podle čeho poznat, kolik bychom měli správně vážit?

Jaká je ideální váha při výšce 180 cm?

Ideální váha je snem asi každého z nás. A zatímco někomu se daří tohle doporučení číslo držet tak nějak automaticky bez většího úsilí, jiní se musí hodně snažit, aby se k oné cifře alespoň přiblížili. Zajímá vás, jaká je ideální váha při výšce 180 cm?

Co je vůbec ideální váha?

Ideální váha neboli ideální hmotnost, je individuální záležitost. U každého člověka to může být trochu jiné a to z hlediska pohlaví nebo třeba výšky. Ideální váhu ovlivňují ještě další faktory:

  • stavba těla
  • rozložení a množství tuku a svalstva

Ideální váha dle výšky

Ideální váha při výšce 180 cm je 62 – 78 kilogramů. Pokud měříte méně, nebo naopak více, stačí se podívat na internetu, kde najdete nespočet kalkulaček a také přehledných tabulek. Ty vám napoví, kolik byste měli ideálně vážit s ohledem na svoji výšku. Je totiž rozdíl, pokud jde 150 cm vysoká žena s doporučenou váhou 43 – 54 kg, nebo 165 cm vysoká žena, u které je ta váha zase trochu jiná (52 až 65 kilogramů).

Ideální váha podle věku

Ideální váhu nám tabulky určují také na základě našeho věku. Jak stárneme, mění se rozložení našeho těla i jeho skladba. Svaly se mění na tuky, což může ovlivnit naši hmotnost.

Jak dosáhnout ideální váhy?

Teď už víte, jaká je ideální váha při výšce 180 cm (pokud vás zajímá jiná výška, pátrejte na internetu – výsledek najdete do pár minut). Ideální váhy dosáhnete správnou skladbou jídelníčku, přidat můžete i pravidelný pohyb.