KrásaMóda

Jaké oblečení se nejvíce hodí k vaší postavě: 3 tipy pro rok 2023

Jaké oblečení se nejvíce hodí k vaší postavě: 3 tipy pro rok 2023

Každý tvar postavy má jiné nároky na oblékání. Chcete-li, aby vám padlo a váš outfit byl dokonalý, měla byste si ujasnit, jaký druh máte postavy a podle toho vyzdvihovat přednosti a potlačovat nežádoucí tvary. Jak na to?

1. Postava tvaru trojúhelníku

Tady se nabízejí hned dvě varianty – špičkou nahoru (tvar hrušky) a špičkou dolů.

Patříte-li mezi majitelky tvaru trojúhelníku směřujícího špičkou nahoru, pak máte horní polovinu těla užší, než tu dolní. Máte širší boky a větší zadeček. Také k vám patří hezký dekolt a štíhlejší pas. Tyto benefity je tedy potřeba zdůraznit. V tom vám pomohou větší výstřihy, zdobené dekolty nebo třeba šaty, které mají projmutí pod prsy. Obléknete-li si top. Může být více upnutý a ně oblékněte kalhoty s rovným střihem.

Má-li vaše postava tvar trojúhelníku, který je obrácený špičkou dolů, pak máte mohutnější horní polovinu těla, která se směrem dolů zužuje. Boky máte velmi štíhlé. V tomto případě dejte pozor na výrazné vrchní části oblečení. To přitahuje pozornost, kterou byste měla spíše směřovat na štíhlý pas a štíhlé nohy. Sáhněte do nabídky oblečení s výstřihem do tvaru V, který tělo opticky prodlouží. K takové halence se hodí sukně pouzdrového střihu nebo úzké kalhoty.

2. Postava tvaru oválu

Tento typ postavy je charakteristický horní částí těla, která je silnější. Může mít větší prsa i bříško, málo viditelný pas a větší zadeček. Nejužší část těla pak představují nohy. Takovému typu postavy budou slušet volnější topy a tuniky. Ty pomohou zakrýt problematické partie. Jako doplněk jsou vhodné úzké kalhoty, které zdůrazní vaše štíhlé nohy. Chcete-li si obléknout šaty, sáhněte po splývavých modelech. Vzhledem k tomu, že nemáte výrazné křivky, můžete si dovolit i oblečení vzorované a barevné. Vyzkoušejte také šaty, které mají antický vzhled.

3. Postava tvaru jablka

Máte-li postavu tvaru jablka, pak máte štíhlé ruce a nohy. Oblejší je pak vaše břicho. V tomto případě je vhodné oblečení, které nechá vyniknout vašemu poprsí. Je potřeba nosit takové kousky, které vás opticky zeštíhlí. Dovolit si můžete obléknou halenku nebo tričko volnějšího střihu. Šaty mohou být v pase volnější a vyberte takové, které budou mít ležérní střih. Obléknout si můžete také rovné sáčko.