Recenze

Kalorické tabulky recenze

Kalorické tabulky recenze

Počítání přijatých kalorií a makroživin může být někdy velmi náročným procesem. Naštěstí existují různé projekty a aplikace, které vám umožňují zaznamenávaní z existující databáze jídel a hodnoty dopočítávají za vás. V následujícím článku si rozebereme asi nejpoužívanější projekt tohoto druhu v tuzemsku Kaloricketabulky.cz.

Jak fungují kalorické tabulky

Ještě než se pustíme do konkrétního rozboru fungování aplikace, nastíníme si ve zkratce na jakém principu vlastně funguje. Ať už je vaším cílem hubnutí nebo nabírání, měli byste mít stanovené kalorické hodnoty díky kterým můžete svých cílů dosáhnout. Také byste měli dbát na správné rozložení makroživin ve vašem jídelníčku. Kalorické tabulky vám umožní díky snadnému značení všech konzumovaných potravin všechny tyto proměnné efektivně kontrolovat a dodržovat tak váš jídelní plán. Kromě prohlížečové verze nabízejí Kalorické tabulky i mobilní aplikaci, která je také velmi povedená a umožňuje ještě pohotovější zaznamenávání.

Zapisování potravin, aktivit a pitného režimu

Z výše uvedeného je patrné, že hlavním účelem projektu je sledování kalorické bilance a konzumace správných potravin. Zanášení do jídelníčku je velmi jednoduché. Denní kalendář umožňuje vložení jednotlivých jídel a porcí do různých časových bloků a ihned vám sčítá zaznamenané hodnoty. Velkým plusem je i existující databáze potravin, kde najdete velkou většinu běžně konzumovaných jídel a nemusíte u nich tak zdlouhavě opisovat hodnoty z obalů.

Kromě potravin umožňuje aplikace i sledování naplnění denního pitného režimu a zejména také prováděných aktivit. Díky tomu můžete zjistit jaký je přibližně váš kalorický výdej. Kalorické tabulky navíc počítají i s bazálním metabolismem, který kalorie pálí autonomně.

Přehledy

Samostatnou část Kalorických tabulek pak tvoří sekce přehledů, kde si můžete na jednom místě prohlédnout všechny klíčové statistiky spojené se zaznamenáváním veškerých údajů. Navíc je v tomto přehledu kromě aktuálního dne vidět i porovnání s ostatními dny v daném úseku a je tak pěkně vidět, do jaké míry dodržujete stanovené cíle.

Prémiové členství

Kromě klasického účtu jehož vedení je zdarma vám aplikace nabízí také možnost využití účtu Premium. V něm jsou přístupné podrobnější výživové údaje a detailnější statistiky. Zároveň je prémiový účet bez reklam, umožňuje analyzovat vaše jídelníčky nebo nabízí vzorové jídelníčky.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit kalorie v jídle

Závěr a naše hodnocení

Celkově je podle našeho názoru projekt Kaloricketabulky.cz velmi povedeným počinem. Sami ho využíváme zejména v předzávodním období, kdy je skutečně nutné mít kalorie a makroživiny pevně pod kontrolou. Pokud se smíříte s tím, že některé funkce jsou dostupné pouze v premiové placené verzi, může vám prohlížečová i mobilní verze přinést velmi zajímavou přidanou hodnotu