KrásaMóda

Jaké plavky nosit v 60? Poradíme dle trendů

Jaké plavky nosit v 60? Poradíme dle trendů

S postupujícím věkem se lidské tělo mění a spolu s tím také naše preference a potřeby při výběru oblečení – včetně plavek. Jestliže jste dosáhli seniorského věku a rádi se věnujete plavání, je důležité zvolit si takové plavky, které jsou pohodlné a zároveň vám dodají sebevědomí. Čtěte dále, poradíme vám při výběru vhodných plavek pro věkovou skupinu 60+ a představíme poslední trendy.

Komfortní a pohodlné plavky pro seniory

Při výběru plavek v seniorském věku je klíčové zvolit si takový střih, který je pohodlný a umožní vám volný pohyb. Ideální je pružný materiál s vhodným podílem elastanu, protože se přizpůsobí vašemu tělu a poskytne vám potřebnou flexibilitu. Důležitá je také optimální šířka a pohodlnost elastického pásu, který zajistí stabilitu při nošení i při plavání.

Na pláž vsaďte na pohodlné plavky pro seniory
Na pláž vsaďte na pohodlné plavky pro seniory

Ochrana před UV paprsky

Při plavání nebo opalování na slunci je důležité chránit svou pokožku před škodlivými UV paprsky. Zvažte plavky s integrovanou UV ochranou proti slunečnímu záření, které vám pomohou minimalizovat riziko spálení a předcházet dalším problémům spojeným s vystavováním se na slunci.

Důležitá je ochrana před sluncem
Důležitá je ochrana před sluncem

Které plavky zvolit podle posledních trendů?

V závislosti na vašich osobních preferencích si vyberte plavky s odpovídajícím střihem a pokrytím.

  • Střih: Existuje široká škála plavek od jednodílných až po dvoudílné, ať už s vysokým, nebo nízkým pasem. Pokud preferujete větší pokrytí břicha, mohou vám vyhovovat jednodílné plavky, které zakryjí nedokonalosti v oblasti pasu. Pokud jste se ale cítili dobře v bikinách celý život, není důvod, proč byste se měli omezovat. 
  • Stylový vzhled: Vyberte si takové plavky, ve kterých se cítíte sebevědomě a pohodlně. Na výběr máte plavky s různými vzory i v různých barvách, které vám umožní vybrat si takové, které odpovídají vašemu osobnímu stylu a vkusu.
Nedokonalosti můžete zakrát sukní s tričkem nebo si obléct šaty
Nedokonalosti můžete zakrýt sukní s tričkem nebo si obléct šaty

Jak vybrat plavky podle typu postavy?

Máte jasno, kterou barvu plavek zvolíte, ale nejste si jisti vhodným střihem? Pak se inspirujte našimi tipy níže, které shrnují ideální plavky pro daný typ postavy.

  • Postava ve tvaru přesýpacích hodin: Pokud vám i v seniorském věku zůstala tato postava, pak máte doslova vyhráno. Budou vám slušet všechny možné typy plavek, takže spíše záleží na tom, zda chcete zakrýt nějaké nedokonalosti nebo upoutat pozornost.
  • Postava ve tvaru trojúhelníku: Zkuste výraznější nebo vrstvené horní díly plavek a k nim vsaďte na jednobarevné kalhotky. Hezký detail vytvoří například plavky se zavazováním za krk.
  • Obrácený trojúhelník neboli postava ve tvaru písmene V: Volte plavky s výraznějším spodním dílem, například plavky s řasením a vrstvením. 
  • Silnější postava ve tvaru jablka, oválu nebo ve tvaru písmene O: Pro takovou postavu jsou ideální plavky tankiny se stahovacím efektem v oblasti bříška, které pomohou opticky ubrat přebytečná kila. Plavky doporučujeme doplnit sukní nebo tunikou.
Jednodílné plavky pomohou zakrýt bříško
Jednodílné plavky pomohou zakrýt bříško