Krása

Jaké líčení pro baculky: Tipy na jedinečný vzhled

Jaké líčení pro baculky: Tipy na jedinečný vzhled

I baculky mohou být krásné. Stačí jen zvolit vhodný druh líčení, který pomůže baculatější obličej trochu opticky zeštíhlit. Přinášíme vám tipy, které vám mohou pomoci vypadat krásně.

Make-up

Základ představuje vhodně zvolený podklad. Pořiďte si kvalitní make-up, který však vůbec nemusí zruinovat vaši peněženku. Volte takový, který se na pokožce nesrazí, bude se vám dokonale nanášet, pomůže barevně sjednotit pleť a vydrží vám po celý dlouhý den.

Efekt vystouplejších lícních kostí a úzkého nosu podpoří pudr tmavší barvy. Kvalitním štětcem jej naneste těsně pod lícní kosti a také na boky nosu, který tím opticky zúžíte. To, co chcete, aby bylo v pozadí, musíte ztmavit. Pokud máte podbradek, naneste tmavý pudr i na něj a rozetřete jej do ztracena.

Nyní použijte rozjasňovač, kterým některé partie projasníte. Rozjasňovač patří pod obočí a oči. Také jej naneste do vnitřních koutků oka a pod dolní ret.

Chcete-li použít tvářenku, tak s jejím nanášením šetřete. Vyberte si jemnější barvu.

Oči

Ty by měly přitahovat pozornost. Určitě neuděláte chybu s jejich výraznějším líčením. Díky němu odvedou pozornost od jiných částí obličeje. Ideální volbou je kouřový styl líčení, který podtrhnou výrazněji zbarvené řasy. Tak vytvoříte dokonalý look. Můžete použít i tmavší linku. Pomocníkem je i černá barva linky. Ta nejen zvýrazní oči, ale navíc opticky zúží širší tvář. U vnějšího koutku linku zvedněte směrem vzhůru. Tím opticky prodloužíte oči.

Záležet si dejte také na obočí. I to má vliv na tvar a výraz obličeje. Přednost dejte obočí přirozenému, které bude dokonale tvarované a výrazné. Tím přitáhnete pozornost na horní polovinu tváře. Pozor dejte na obočí tenké, to obličej v žádném případě nezjemní. Postačí jemně upravit přirozené obočí a efekt bude dokonalý.

Rty

Držte se pravidla, které říká, že k výrazně nalíčeným očím se hodí jemné líčení rtů. Volte rtěnky nebo lesky v jemných barevných tónech. Ideální jsou světle růžová nebo broskvová barva. Ani s tělovou barvou neuděláte chybu. Pomůže i lesk ve světle růžovém barevném tónu. Výrazná červená barva rty opticky zmenší a tím se zvětší tvář.