Krása

Jak ztmavit blond vlasy? Zvládnete to i bez chemie!

Jak ztmavit blond vlasy? Zvládnete to i bez chemie!

Blond barva vašich vlasů už vás nebaví? Toužíte po tmavším odstínu, ale nechcete hned podstupovat náročné barvení? Naštěstí známe fígle, jak ztmavit blond vlasy. Pomůže vám nejen obyčejná káva, ale také ořechy nebo čaj.

Jak ztmavit blond vlasy?

Chcete-li tmavší odstín blonďatých vlasů i bez nutnosti chemického zásahu, poradíme vám, jak ztmavit blond vlasy přírodní cestou. Těch možností je hned několik a záleží jen na vás, kterou z nich se rozhodnete vyzkoušet:

  • Ztmavení čajem
  • Ztmavení kávou
  • Ztmavení ořechy
  • Ztmavení olejem

Tmavší odstín s pomocí přírodních metod

Jednou z několika možností, jak ztmavit blond vlasy, je použít silný černý čaj. Po uvaření ho nechte vyluhovat, poté vychladit a následně čajem vlasy polijte. Čaj nechte na hřívě působit alespoň 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. 

Další možností je vsadit na klasického turka. I v tomto případě je potřeba uvařit silnou tureckou kávu, kterou poté nechte vychladnout. Do vychladlé kávy vlasy namočte, nebo si kávou vlasy jednoduše polijte. Nechte působit a následně opláchněte. Už po první aplikaci se budou vlasy zdát viditelně tmavší, pro lepší efekt je třeba proceduru zopakovat.

Dosáhněte ztmavení blond vlasů díky skořápkám ořechů

Loupali jste ořechy a zbyly vám po nich skořápky? Vyhodit je by byla strašná škoda. Hledáte-li totiž způsob, jak ztmavit blond vlasy, právě ořechové skořápky vám s tím mohou pomoci. Potřebujete k tomu dvě až tři hrsti nadrcených skořápek od ořechů. Ty nasypte do hrnce, zalijte vodou a poté nechte cca 30 minut povařit. Směs sceďte, nechte vychladnout a polijte si s ní vlasy. Nechte uschnout na vzduchu, pak opláchněte.

Na škodu není ani ricinový olej. Nejenže vlasům dodá tmavší odstín, ale má i další benefity – hřívu vyživuje, posiluje a zvýrazní její lesk. Nemáte-li po ruce olej ricinový, lze použít také olivový olej nebo olej z vlašských ořechů.