Krása

Kdy jít na zmenšení prsou: Důvody, při kterých byste ho měla zvažovat

Kdy jít na zmenšení prsou: Důvody, při kterých byste ho měla zvažovat

Ačkoli jsou velká ňadra popkulturou opěvovaná, mnoho žen, které nimi byly obdařeny ví, že to není taková hitparáda. Velká prsa provází spoustu převážně fyzických, ale i psychických problémů.

Nejen že se ženy s velkými prsy potýkají se sexualizací, zároveň trpí na chronické bolesti páteře, které jsou způsobeny nesprávným držením těla z důvodu tíhy prsou. Velká prsa jsou také na obtíž při sportu a fyzické aktivitě a často velmi limitují ženu ve výběru oblečení.

To ale stále není všechno, velká prsa jsou také nepohodlná při spánku, což může vést ke zhoršené kvalitě spánku či nespavosti.

Jak poznat, jestli potřebuji zákrok

Zmenšení prsou, nebo také mammaplastika, je kosmetický chirurgický zákrok, který se může provést na doporučení vašeho obvodního lékaře. Jestliže jsou pro vás vaše prsa zdravotní komplikací, způsobují vám špatné držení těla či bolesti, problém diskutujte se svým praktikem.

Po ověření, že vaše velikost prsou je škodlivá pro vaše zdraví, vám bude pojišťovnou proplacen zákrok zmenšení prsou včetně modelace.

Zvažte návštěvu svého praktika, jestliže:

  • Trpíte pravidelnými bolestmi zad a krku
  • Špatně se vám spí, nemůžete si pohodlně lehnout
  • Trpíte pravidelnými bolestmi hlavy
  • Pod prsy či pod ramínky podprsenky se tvoří exémy a jiné kožní problémy

Mohu si nechat prsa zmenšit i pokud mě zdravotně nelimitují?

Pochopitelně ano. V takovém případě ale zákrok neproplácí zdravotní pojišťovna, ale musíte si jej plně uhradit sama.

Nese s sebou zmenšení prsou nějaká rizika?

Samozřejmě. Stejně jako úplně každá operace, i mammaplastika má svá rizika. Zákrok však není složitý a rozsáhlé komplikace jsou velmi vzácné a nepravděpodobné. 

Operace se provádí v celkové narkóze, která může způsobovat citlivějším jedincům nevolnost.Největším rizikem zákroku je však možnost poruchy kojení. Operace také není vhodná pro ženy, které prodělaly karcinom prsu.