Krása

Jak získat pihy: jednoduché tipy a triky 2024

Jak získat pihy: jednoduché tipy a triky 2024

Někteří lidé pihy jen nose, jiní jsou pihami pokrytí od hlavy až k patě. Pihy jsou dědičné, takže je buď máte, nebo ne. To ale neznamená, že je nemůžete mít. Zkuste pihy vytvořit pomocí našeho návodu.

Pokud se Vám pihy neobjeví ani po kontaktu se slunečnímu paprsky, ale přesto po nich toužíte, můžete pihy získat následujícími způsoby:

  • Nakreslením pomoci oční linky
  • Vytvořením opáleného vzhledu za pomoci bronzeru a tužky na obočí
  • Permanentním tetováním

Kreslení pih pomocí oční linky

V tomto případě budete potřebovat tekuté oční linky světlejším odstínu hnědé a případně tmavším odstínu hnědé, než je vaše obočí. Světlý odstín by měl být o dva odstíny světlejší než vaše obočí a tmavší odstín by měl být o odstín tmavší.

Světlejší barvou si nakreslete drobné pihy na kůži. Linkami vytvořte malé nerovnoměrné tečky přes kořen nosu a horní části tváří. Největší pihy by měly být zhruba o velikosti hlavičky špendlíku. Pro přirozenější vzhled přidejte ještě pár tmavších pih.

Pokud potřebujete pihy trochu zjemnit, abyste si zachovali přirozený vzhled, opatrně a jemně místo poklepejte konečky prstů nebo malým odličovacím tamponem. 

Vše na závěr zafixujte pudrem nebo fixačním sprejem na make-up.

Opálený vzhled za pomoci bronzeru a tužky na obočí

Pomocí velkého štětce na make-up naneste trochu matného bronzeru podél kořene nosu a přes horní část tváří, podél lícní kosti. 

Tužkou na obočí s ostrým hrotem, která je o dva odstíny světlejší než ta, kterou byste použili na kreslení obočí, nakreslete několik malých nerovnoměrných teček na kořeni nosu a tvářích, kam jste nanesli bronzer.

Zkontrolujte, jak vypadají vaše pihy v zrcadle a případně doplňte další tečky tam, kde je to nutné, abyste vyplnili všechny nepřirozené mezery. V případě potřeby pihy zjemněte konečky prstů nebo odličovacím tamponem.