Krása

Jak vybrat správnou tužku na obočí: 4 tipy od make-up artistů

Jak vybrat správnou tužku na obočí: 4 tipy od make-up artistů

Na obočí stále ještě mnoho žen během líčení zapomíná, přitom jeho úprava je velmi důležitá. Hezky a správně upravené obočí totiž dokáže opticky zvětšit a zvýraznit oči. Obočí by mělo mít správný tvar a barvu. Nedocenitelným pomocníkem při jeho úpravě je tužka na obočí. Jak vybrat tu správnou?

Barva tužky

V první řadě je třeba si ujasnit, jakou barvu tužky budete kupovat. Černé tužky vaše obočí zvýrazní a dodají mu dramatický výraz, grafit je vhodný pro ženy s šedivými vlasy. Dámy s tmavě hnědými vlasy by měly volit tužky hnědé, ženy s vlasy světlejšími pak tužky světle hnědé.

Typ tužky

Tužky na obočí jsou k dostání v několika různých variantách. Pořídit si můžete klasickou dřevěnou tužku na obočí s tvrdší praktickou tuhou, kterou ale budete muset ořezávat. Dále je k dostání vysouvací tužka na obočí, která se sice ořeže sama, ale má měkčí tuhu, se kterou se vám může obočí hůře dokreslovat.

Doporučit můžeme tužku na obočí s kartáčkem. V neposlední řadě seženete i tužku ve formě fixu (většinou s permanentním tatoo efektem).

Tužka s kartáčkem

Vybíráte-li tužku na obočí, vždy raději sáhněte po takové, která má na svém druhém konci praktický kartáček. Tužkou nejprve obočí dobarvíte (provádějte jemné tahy podél linie chloupků) a poté kartáčkem dotvarujete.

Upravené řasy po celý den (týden)

Pokud chcete, aby vám obočí vydrželo upravené i v náročných podmínkách (například na koupališti), doporučujeme vyzkoušet voděodolnou tužku na obočí. Použijete-li tužku na obočí s tattoo efektem, obočí vám vydrží upravené i několik dní.