Krása

Jak uhladit vlasy

Jak uhladit vlasy

Vlasy, které vyhlížejí mdle, neupraveně a jsou krepaté, představují problém mnoha žen. Jak získat dokonale uhlazenou kštici?

Jak získat perfektně hladké vlasy

V zásadě existují dvě možnost, jak se dopracovat k dokonale hladkým vlasům. Jedná se o:

  • permanentní narovnání vlasů
  • běžný styling

Permanentní narovnávání vlasů v kadeřnických salonech obnáší hned několik technik. Používá se vyhlazování pomocí iontů, dále uhlazování pomocí aplikace speciální vyrovnávací složky, ale i narovnání brazilským keratinem.

Permanentní narovnání vlasů by měl vždy provádět odborník, který ručí za výsledek a dokáže vybrat vhodný postup tak, aby nedošlo k poškození vaší kštice.

Jak na dokonale hladké vlasy svépomocí

Vytvořit si hladké vlasy doma má hned několik výhod. Celý postup je pouze dočasný, tudíž je pro vaši hřívu šetrnější. Chemické vyrovnání mění strukturu vlasového vlákna. To může vést k tomu, že vaše kadeře budou sice rovné, ale bude jim chybět lesk a nakonec i kýžená hladkost.

Co udělat, pokud chcete dokonalý výsledek?

  • oplachujte si vlasy studenou vodou
  • připravte si banánovou masku
  • oplachujte si vlasy octem
  • používejte vhodnou kosmetiku
  • omezte česání
  • pravidelně si vlasy stříhejte

Oplachujte si vlasy studenou vodou

Oplachování studenou vodou odstraní krepatění a vlasy narovná. Před oplachem můžete i použít kondicionér, studená voda doslova „uzamkne“ účinné látky z něj v jednotlivých pramenech.

Připravte si banánovou masku

Výživná maska pomůže vaše vlasy udržet hydratované. Vyrobíte si ji snadno z 1 banánu a 2 lžic jogurtu. Banán je doslova vitamínovou bombou bohatou na sacharidy, vitamíny, přírodní oleje a draslík.

Oplachujte si vlasy octem

Podle některých zdrojů jablečný ocet pomáhá udržovat v rovnováze pH naší vlasové pokožky a zároveň odstraňuje nánosy, které se mohly vytvořit z nadměrného používání různých kosmetických přípravků.

Používejte vhodnou kosmetiku

Tento bod se týká především šamponu, který čistí pokožku hlavy a také se stará o jemné a hladké vlasy. V tomto případě platí, že vždy byste měla používat kosmetiku adekvátní pro váš typ vlasů.

Omezte česání

Přílišné česání taktéž může vést ke krapatění vlasů. Proto se snažte jej omezit. Nikdy si také nečešte kadeře ještě mokré.

Řekněte „ne“ chemii

Nepoužívejte produkty, které obsahují laurylsulfát sodný nebo laurethsulfát amonný, protože se jedná o průmyslové čističe, které jsou k vlasům velmi drsné. Dejte přednost přírodním šamponům.

Pravidelně si vlasy stříhejte

Zastřihování je to nejdůležitější, co musíte udělat, pokud chcete udržet svou hřívu zdravou a hladkou. Pomáhá totiž odstranit roztřepené konečky a poškození, které by se jinak šířilo a vyvolalo krepatění a vysušení vlasů.