Krása

Jak si správně oholit nohy: Krok za krokem průvodce

Jak si správně oholit nohy: Krok za krokem průvodce

Holení nohou může být pořádná věda. Víte, jak si oholit nohy, aby nebyly po holení celé rudé a kůže podrážděná? Jak zajistit, aby chloupky nezarůstaly, případně aby kůže zůstala hladká co nejdéle? Poradíme vám.

Depilace žiletkou krok za krokem

Při depilace jsou chloupky odstraňovány jen z povrchu kůže, nejsou vytrhávány s kořínkem. Asi nejčastěji si ženy holí nohy dámskými holítky (žiletkami). Ty je však třeba pravidelně měnit, a to nejen z hygienických důvodů, ale i proto, aby byla žiletka vždy ostrá. Tupá žiletka nejen špatně holí, ale také dráždí pokožku. Tak je pak červená a suchá. Volte tedy vždy dostatečně ostrou žiletku.

Nohy si holte ve vaně či ve sprše. Je to nejen praktické a pohodlné, ale ve vodě také chloupky změknou a půjdou lépe oholit. Ještě předtím, než si začnete nohy holit, udělejte si peeling. Zbavíte se tak odumřelých kožních buněk a zabráníte také zarůstání chloupků.

Nohy nikdy neholte žiletkou nasucho. Možná tím ušetříte trochu času, ale rozhodně neušetříte své nohy. Po holení na sucho budou podrážděné, červené a budou vás bolet. Vždy použijte pěnu nebo gel na holení, jen tak bude žiletka po pokožce klouzat a nebude ji dráždit. Chcete-li se vyhnout podráždění kůže, holte si nohy po směru růstu chloupků.

Po holení opláchněte nohy studenou vodou a použijte zklidňující tělový krém či zklidňující olej po holení.

Epilace nohou a jak na ni

Při epilaci jsou chloupky odstraňovány i s kořínky a vaše nohy tak zůstanou hladké mnohem delší dobu než po oholení žiletkou. Před samotnou epilací rovněž doporučujeme udělat peeling a dát si horkou koupel. Bojíte-li se bolesti, zchlaďte před epilací nohy ledem. Poté může použít voskové pásky, epilační strojek nebo cukrovou pastu.

Po epilaci použijte zklidňující tělový krém. Počítejte však s tím, že pokud budete vytrhávat chloupky i s kořínky, podráždění kůže se zkrátka nevyhnete.

Tip pro vás: Pokud je vaše kůže podrážděná a vy ji chcete zklidnit, zkuste studený obklad či vlažnou sprchu nebo třeba gel s aloe vera. Na sebe si vezměte volnější oblečení, ideálně bavlněné volné kalhoty.