Vlasy

Nalepovací vlasy pro ženy: K čemu slouží?

Nalepovací vlasy pro ženy: K čemu slouží?

Řada žen není spokojena se svými vlasy, ať už se jedná o délku nebo o hustotu. Řešení představují nalepovací vlasy. O co se jedná?

K čemu slouží nalepovací vlasy

Nalepovací vlasy v současné době mohou vyřešit hned dva palčivé vlasové problémy u dam. Jedná se o:

  • nedostačující délku
  • přílišnou řídkost vlasů

Nalepovací vlasy pro prodloužení vlasů

Tradiční metodou jsou tape in pásky, kdy se umělé vlasy na ty vlastní jednoduše nalepí pomocí speciálního lepidla.

Pásky se aplikují speciální pomocí tzv. sendvičového systému. Dávají se pásky dva, přičemž každý z nich má na silikonové straně aplikovanou speciální vlasovou lepenku. Aplikuje se jednoduše: Oddělí se pruh vlasů, přičemž páska se na něj přiloží z vrchní i spodní strany.

Při odrůstání vlasů se pak musí spoj posunout, což znamená, že se lepidlo povolí speciální vodičkou.

Při této metodě se tedy nepoužívá vysoká teplota ani kovové či plastové kroužky. Vlasy se tak méně poškozují, navíc pásky napomáhají k lepšímu rozložení zátěže z nastavovaných pramenů. Spoje navíc v tomto případě nejsou viditelné a výsledek působí velice přirozeně.

Nalepovací vlasy pro zakrytí řídnoucích vlasů

Řídnutí až ústup vlasů je typickým problémem zasahujícím spíše spíše muže. Ti jej tak často maskují pomocí tupé a paruk. Podobné obtíže se ale nevyhýbají ani ženám.

Vzhledem k tomu, že alopecie umí zejména právě dámám významně nabourat sebevědomí, nabízí i pro tento problém trh řešení v podobě nalepovacích vlasů. Moderní vlasové náhrady se nazývají též vlasové integrace. Využívají se pro zakrytí lysin, ale i jizev, popálenin a následků radioterapie.

Tyto náhrady se vyrábějí z umělých či pravých vlasů. Lepí se lepidlem nebo speciální páskou přímo na kůži. Takto vytvořený spoj je velmi pevný a může se nosit i dlouhodobě. Použité materiály jsou samozřejmě i zdravotně nezávadné, takže nedráždí kůži a nezpůsobují žádné reakce.