KrásaZdraví

5 tipů, jak se zbavit žlutých zubů roku 2023

5 tipů, jak se zbavit žlutých zubů roku 2023

Všechny se zřejmě shodneme na tom, že mít žluté zuby není ničím, co by nám pomohlo k přitažlivému vzhledu. Spousty žen (i mužů) bojuje s tímto estetickým problémem, aniž by o tom veřejně mluvili. Žloutnutí se však děje přirozeně. Jak se ale zbavit žlutých zubů jednou provždy?

Vybělte si zuby doma

Domácí bělení má jednu velkou výhodu a tím je ušetření peněz. Většinou totiž k vybělení zubů nebudeme muset jít do obchodu, ale pomůcky nalezneme v kuchyni. Jaké to jsou?

  • Kurkuma. Ačkoliv má sytě žluto-oranžovou barvu, zuby dokáže vybělit. Stačí kurkumou přejíždět po zubech a poté je vyčistit jako vždy kartáčkem a pastou.
  • Prášek do pečiva + citrón. Při této metodě buďte opatrní a provádějte ji pouze občas (1x za dva týdny), protože není příliš šetrná k vaší zubní sklovině. Jak na to? Lžičku prášku a lžičku šťávy z citrónu smíchejte a směsí potřete zuby. Nechte působit maximálně 2 minuty a poté smyjte.

Přestaňte kouřit cigarety

Ano, je to tak. Kuřáci mají žlutější zuby a trpí i skvrnami, kterých je obtížně se zbavit. Každý dentální hygienik ihned pozná, zda kouříte. Jestliže chcete mít bílé zuby, měli byste s tímto zlozvykem přestat.

Pozor na pití některých nápojů

Jestliže se chcete zbavit žloutnutí zubů, musíte si dát pozor na pití následujících nápojů. Jaké to jsou? Patří mezi ně káva, černý čaj a červené víno. Někteří lidi to řeší tím způsobem, že tyto nápoje pijí přes brčko, aby se tekutina nedostala především k předním zubům, které jsou nejvíce viditelné.

Správná dentální hygiena

Bílé zuby jdou ruku v ruce s čistými zuby. Dnes by již mělo být zaběhnutým standardem se řádně starat o svou ústní dutinu, avšak výjimky vždy potvrzují pravidlo.

Čistěte si zuby dvakrát denně kvalitní zubní pastou s bělícím účinkem (na pastách je napsáno whitening), pravidelně čistěte i mezizubní prostory (nití nebo kartáčky či ústní sprchou) a zaměřte se také na své dásně. Často zapomínáme na čištění lehce nad zuby, abychom se dostali téměř k dásním, protože právě tam se tvoří plak, který má za následek každý i žloutnutí zubů. 

Profesionální bělení

Možností je spousta. V lékárnách i drogeriích naleznete spousty přípravků k vybělení zubů – gely, pásky, prášky apod. 

Jestliže se nebojíte vyšší ceny, svěřte se do rukou profesionála, protože výsledek vždy bude stát za to. Po profesionálním vybělení zubů nezapomeňte dodržovat naše tipy, aby vám krásný bílý úsměv vydržel co nejdéle.