Krása a módaMóda

Svatební šaty pro starší nevěsty: jaké střihy, barvy a materiály zvolit

Svatební šaty pro starší nevěsty: jaké střihy, barvy a materiály zvolit

Přestože jste možná podle některých měřítek starší nevěsta, nemusíte se vzdávat svých vysněných svatebních šatů. To, co by pro vás mělo být při výběru vhodných šatů relevantní není totiž váš věk. Zohledněte spíš vaši postavu, osobní preference, charakter svatby a místo, kde váš velký den uskuteční.

Nenechte se zavřít do kategorie

Nic takového jako svatební šaty pro starší nevěsty v dnešní době již neexistuje. Bez ohledu na to, zda se vdáváte potřetí nebo jste si na první žádost o ruku musela několik desetiletí počkat, nenechte se zavřít do stereotypní klece. Vezměte kamarádky, vyrazte do nějakého osvědčeného svatebního salónu a nechte se obskakovat. Tamní personál vám jistě dobře poradí, v čem nejlépe vyniknete

Dbejte na základní pravidla

Svatební šaty pro starší nevěsty by měly být především dobře padnoucí. To ale platí i pro všechny mladší ročníky. Můžete mít sebekrásnější šaty, pokud vám ale nebudou sedět, nebo nebudou vhodné právě k vaší postavě, neudělají vám dobrou službu.

Pozor si také dejte při výběru materiálů. Většina svatebních šatů se sice vyrábí z umělých tkanin, je možné ale najít i takové, které jsou zhotovené z přírodních látek. Taková bavlna nebo len mnohem lépe odvádí pot a zejména v období letních svateb se pro vás jejich nošení nestane utrpením.

Správný střih by měl především respektovat vaši postavu. Nechte si v tomto směru v ideálním případě poradit od odborníků. Zamyslete se nad tím, které partie chcete skrýt, a naopak na které toužíte upozornit. Svatební šaty pro starší nevěsty opravdu nemusí být pytel. Jen je vhodné vzít do úvahy vaše proporce.

V neposlední řadě dbejte i na svou intuici a preference. Pokud se v nějakých šatech necítíte dobře, nezmění se to ani v den svatby. Špatný výběr šatů vám může tento významný den snadno zkazit. Proto mu věnujte patřičnou pozornost.