Krása a módaMóda

Jaká barva se hodí k fialové: 4+1 barevných kombinací

Jaká barva se hodí k fialové: 4+1 barevných kombinací

Fialová barva patří mezi poměrně oblíbené. Je považována za barvu magie, meditace i duchovna. Mnoho lidí si fialovou spojuje také s tvůrčí silou a elegancí. Někteří ale nevědí, jaká barva se hodí k fialové a s jakými odstíny ji tak na oblečení kombinovat. Pokud i vy v tomto ohledu marně tápete, jste tady správně.

Nevíte, jaká barva se hodí k fialové?

I když je fialová barva krásná, zajímavá, elegantní a mezi lidmi oblíbená, ne každý ví, jak ji správně nosit. Proto vám v tomto článku poradíme, jaká barva se hodí k fialové, s čím tento odstín kombinovat a jak vytvořit slušivý look. Toto jsou vhodné barvy, které k fialové skvěle pasují:

  • Hnědá
  • Šedá
  • Růžová
  • Bílá
  • Modrá

Zatímco u některých kombinací se možná plácnete do čela a pomyslíte si, že tohle je přece jasné jako facka, u jiných budete mile překvapeni, že i tyto dva odstíny k sobě pasují.

Hnědá a fialová

Tohle je přesně ten případ, kdy si možná ťukáte na čelo a říkáte si, jestli jsme se nezbláznili. A víte co? Vůbec ne. Nevíte-li, jaká barva se hodí k fialové, hlasujeme pro hnědou. Věřte, že tyhle dva odstíny si spolu krásně rozumí a společně vytváří velmi zajímavý kontrast.

Šedá a fialová

Nejen fialová, ale také šedá je barva, kterou si mnoho lidí tak nějak automaticky spojuje s luxusem. Není se tak čemu divit, že můžete tyto dva přepychové odstíny s klidným svědomím sladit dohromady. Tahle dvojice vás nezklame. Nikdy.

Růžová a fialová

Málokoho překvapí, že fialová si rozumí s růžovou. Vždyť tyto dva odstíny k sobě mají na barevné paletě celkem blízko. Nebojte se tedy vytvořit outfit přesně v těchto barvách.

Bílá a fialová

Jaká barva se hodí k fialové? Samozřejmě také bílá. Bílá je univerzální, proto se není čemu divit, že si rozumí (mimo jiné také) s fialovou.

Modrá a bílá

Na otázku jaká barva se hodí k fialové odpovídáme modrá. Je to ta kombinace, která by vás možná hned nenapadla. Jakmile ale jednou zkusíte sladit modrou a fialovou, rázem této kombinaci podlehnete.