Zdraví

Nejmodernější trendy v oblasti wellness v roce 2023

Nejmodernější trendy v oblasti wellness v roce 2023

Vyberte si wellness podle chuti a užijte si masáže, sauny, aromaterapie a nejrůznější regenerační koupele. Nechte se hýčkat, relaxujte, dopřejte svému tělu i hlavě zasloužený odpočinek. Prozradíme vám, jaké jsou nejnovější trendy v oblasti wellness.

Wellness obličeje

Zatímco v minulosti byla péče zaměřena především na celé tělo, nyní se konečně do popředí dostává i péče o obličej. A není se čemu divit. Právě na obličeji se totiž nachází velké množství nervových receptorů. Správně provedená masáž obličeje tak pozitivně ovlivní celý nervový systém (a tedy celé tělo). Masáž obličeje vás rovněž spolehlivě zbaví stresu, uvolní svaly v obličeji. Pleť se prokrví a zpevní.

Vyzkoušet můžete i obličejovou jógu. I ta vám pomůže s uvolněním obličejových svalů a zabrání vzniku vrásek. Budete-li cvičit pravidelně, přinese vám jóga i klid v duši.

Posílení imunity

S příchodem koronaviru si mnoho lidí uvědomilo, jak důležité je zdraví a posilování imunity. Mnohonásobně například vzrostl počet otužilců koupajících se v ledové vodě. Trend udržet své tělo v kondici a vyhnout se nemocem pokračuje i v letošním roce, a proto slaví úspěch wellness zaměřující se na podporu imunity.

Vyhledávané jsou sauny, infrasauny, lymfodrenáž. Právě saunu mnoho lidí vnímá jako nejlepší způsob, jak budovat imunitní systém. Vysoké teploty v sauně způsobují pocení, pomocí něho se tělo zbavuje škodlivých látek. Saunování uvolňuje hladké svalstvo, zlepšuje dech, zvyšuje počet bílých krvinek, lymfocytů, neutrofilů a basofilů.

Mentální wellness

V poslední době se lidé konečně začínají starat nejen o své fyzické zdraví, ale i o zdraví psychické. Psychická pohoda je pro zdraví a pro život nesmírně důležitá. Někdo si nejvíce odpočine při masáži, jiný relaxuje ve vířivce. Toužíte-li zklidnit mysl, můžeme doporučit i výše zmíněnou saunu. V sauně se totiž vyplavuje hormon štěstí (endorfin), který se stará o dobrou náladu, zmírňuje nervozitu a neklid. Po návštěvě sauny se budete cítit zrelaxovaní a šťastní.