Krása

Jak vypadat mladistvě i ve středním věku – 5 tipů roku 2023

Jak vypadat mladistvě i ve středním věku – 5 tipů roku 2023

Chcete vypadat o několik let mladší i bez zásahu plastického chirurga? Zde je několik jednoduchých triků, jak toho snadno docílit.

1. Na sluníčko jen s kvalitním opalovacím krémem

Obzvláště ve středním věku je velmi důležité chránit svoji pleť před negativními účinky sluníčka. UV záření ničí buňky, urychluje stárnutí pokožky, zvyšuje tvorbu vrásek a riziko rakoviny kůže. Nebojte se investovat do kvalitního opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem. Chybu neuděláte, když v létě kromě toho začnete nosit také pokrývku hlavy. Slušivý trendy klobouk dodá vašemu outfitu šmrnc a eleganci. A vaše pleť se vám brzy odvděčí svěžím a mladistvějším vzhledem. 

2. Pijte dříve, než pocítíte žízeň

Studie Lékařské univerzity z Bayloru uvádí, že pro zajištění zdravě vypadající pleti je nutné pít dříve, než pocítíte žízeň. Žízeň je totiž signálem, že tělo už je dehydratované. Kromě stavu pleti má pravidelný pitný režim blahodárný vliv také na celkové fyzické zdraví, včetně hubnutí a psychickou pohodu. Denně byste měla vypít alespoň 2,5 litru vody. Lahvičku s vodou klidně noste v kabelce, ať můžete tekutiny doplňovat kdykoliv a kdekoliv. 

3. Trendy tenisky vám uberou roky a zpříjemní chůzi

Proto abyste vypadala mladistvě se musíte především skvěle cítit. Vyberte si takové tenisky, které vám poskytnou komfort a zároveň pozvednou váš outfit k dokonalosti. Podle fashion magazínu No time for style nás pohodlné boty stimulují v chůzi mnohem více, než jakákoliv obuv, což má silný účinek proti stárnutí. Pravidelný pohyb a radost z něj vám ubere nejen roky, ale také přebytečná kila. Zároveň okysličí pokožku a dodá jí mladistvý vzhled.

4. Změňte svůj účes podle rad odborníků

Podle magazínu Good Housekeeping je cestou k mladistvému looku polodlouhý střih vlasů těsně pod klíční kost. Příliš dlouhé vlasy totiž mohou působit zplihle, zatímco příliš krátké mohou přidávat roky. Profesionální kadeřník Paul Labrecque z newyorského salónu krásy Salon & Skincare Spa radí, že “asymetrické nebo méně dokonalé tvary odvádějí pozornost od vrásek.“ Kromě toho vám může ubrat několik let také světlejší barva vlasů, a to o dva až tři odstíny. Tmavé vlasy totiž vrhají stíny, čímž zvýrazňují vrásky.

5. Používejte krém s omlazujícím efektem

Fashion magazín No time for style poukazuje na blahodárný vliv nočních krémů s retinolem a kyselinou hyaluronovou na omlazení pokožky. Začít používat krém je nejlepší při překročení čtyřicítky nebo klidně i dříve. Kromě těchto přípravků nezapomínejte na pravidelné čištění a hydrataci pleti.