KrásaPleť

Jak používat gel na obočí? Tipy a triky pro rok 2023

Jak používat gel na obočí? Tipy a triky pro rok 2023

Gel na obočí je jedním z řady kosmetických pomůcek pro úpravu obočí. Nabízí se přitom v mnoha variantách, kdy můžete vybírat jednak fixační gely, ale také zahušťovací gely na obočí. Volit mezi nimi můžete podle vlastních preferencí a požadavků, jak má vaše obočí ve výsledku vypadat. Chcete vědět, jaké zázraky tento pomocník s vaším obočím dokáže? Pak si přečtěte tipy a triky, jak používat gel na obočí. 

Proč používat gel na obočí

Existuje mnoho důvodů, proč používat gel na obočí. Chcete-li mít krásně upravené obočí, ale přitom jej nemáte přirozeně husté a tvarované, můžete jej upravit pomocí kosmetických produktů, a jedním z nich je právě gel na obočí. Poskytuje efekt vrstveného a formovaného obočí, přičemž když zvolíte transparentní gel, zajistí vám přirozené líčení a fixaci. Barevný gel na obočí zase díky pigmentům dodává jemnou barvu a zvýrazňuje přirozené kontury obočí. 

 • Odděluje jednotlivé chloupky obočí
 • Upravuje a zvýrazňuje přirozený tvar obočí
 • Barevný gel dodává jemnou barvu podtrhující vzhled a krásu vašeho obočí
 • Zajišťuje fixaci i těch nejkratších a nejjemnějších chloupků
 • Pomocí doplňkových složek (např. ricinový olej) hydratuje a pečuje o obočí
Výhody gelů na obočí
Výhody gelů spočívají zejména v lepším vzhledu obočí

Druhy gelů na obočí – který si vybrat?

Protože mají gely na obočí různé účinky, měli byste vybírat podle základního rozdělení.

 • Fixační gely na obočí – slouží k pevnému zafixování obočí. Díky tomu budou chloupky držet tam, kde je chcete mít. Poradí si i s hustým obočím.
 • Zahušťovací gely na obočí – díky své gelové struktuře zvětšují objem obočí. Hodí se tedy pro majitelky řídkého obočí nebo velmi světlého. 
 • Transparentní gely na obočí – průhledné gely na obočí jsou ideální pro přirozenou úpravu pomocí kartáčku. Stačí obočí jemně pročesat a upravit do tvaru, který požadujete. 
 • Barevné gely na obočí – obočí nejen pročeše, ale současně i zabarví dle zvoleného odstínu. Pozor dejte na to, abyste gelové barvy nenanesly až příliš moc, obočí by pak vypadalo uměle. 

Barvy gelů na obočí

Každý gel na obočí může mít jiný odstín, barvu, nebo být průhledný. V základu můžete vybírat mezi transparentními a barevnými gely na obočí, které jsou pak k dostání v různých odstínech barev beige, hnědé a černé.  

Jak používat gel na obočí

Každá gelová řasenka či gel na obočí je vybavená také přesnou silikonovou špičkou s kartáčkem, se kterým hravě dosáhnete na všechny chloupky obočí, a to včetně těch nejjemnějších a nejkratších. Gel obočí rovnoměrně pokryje a upraví chloupky do požadovaného tvaru. Kvalitní gel na obočí určitě nelepí a nezanechává šmouhy, proto neváhejte investovat do některé z již ověřených produktů.

 1. Nejdříve pomocí kartáčku obočí pročešete směrem nahoru. 
 2. Gel na obočí přitom můžete kombinovat i s dalšími kosmetickými produkty, které ještě více podtrhnout vzhled obočí nebo pomohou, pokud potřebujete obočí dokreslovat. Vhodná je kombinace s tužkou, fixou nebo barevnými stíny.
 3. Máte-li obočí přirozeně nezkrotné a husté, postačí vám pro jeho úpravu pouze transparentní gel s kartáčkem, který obočí srovná do líbivého tvaru.
 4. Transparentní gel na obočí se hodí také v případě, kdy máte náladu na méně výrazné líčení nebo se vám nechce obočí precizně vykreslovat.
Gel nanášejte pouze na dokonale upravené obočí
Gel nanášejte pouze na dokonale upravené obočí