Krása a módaNehty

Přirozené nehty: 5 tipů jak o ně správně pečovat

Přirozené nehty: 5 tipů jak o ně správně pečovat

Ne všechny ženy touží nosit gelové nebo akrylové nehty. Mnohé z nich nedají dopustit na své přirození nehty. Je pravda, že i přírodní nehty mohou vypadat pěkně a upraveně. Chce to ale vědět, jak o ně správně pečovat.

Víte, jak pečovat i přirozené nehty?

Možná i vy nosíte přirozené nehty. V tom případě ale musíte vědět, jak se o ně správně starat a jakou péči si zaslouží. Dodržujte těchto 5 tipů a vaše přirozené nehty se budou mít k světu.

  • Dbejte na vyváženou stravu
  • Stříhejte nehty jen po koupeli
  • Nezapomínejte na hydrataci nehtů
  • Chraňte nehty před chemikáliemi
  • Pilujte jen v jednom směru

Vyvážená strava pro zdravé přirozené nehty

Jídelníček je důležitý nejen pro zdraví celkově, ale může ovlivnit kvalitu nehtů, vlasů nebo třeba naší pleti. Dbejte proto na to, aby byla vaše strava vyvážená a pestrá. Vašemu tělu by neměl chybět vápník, železo a zinek. Do jídelníčku zařaďte ryby, vejce a semínka.

Nehty stříhejte jen po koupeli

Většina lidí nedbá na to, kdy je správná chvíle na stříhání nehtů. Pokud chcete, aby se vaše přirozené nehty měly k světu, stříhejte je jedině po koupeli. Tehdy jsou nehty měkčí a poddanější.

Hydratace nehtů je důležitá

Přirozené nehty mohou vypadat krásně i bez jakéhokoli laku nebo jiné povrchové úpravy. Pokud si ale přeci jen nehty lakujete, myslete na jejich hydrataci. Před aplikací laku používejte olejíček, použít lze i lékařská vazelína, kterou seženete v lékárně. Vhodný je i ricinový nebo makový olejíček.

Chraňte nehty před působením chemie

Určitě doma děláte takové ty běžné věci, jako je mytí nádobí, vytírání podlahy, mytí vany a podobně. Pokud k těmto činnostem používáte s přípravky s obsahem chemie, v ideálním případě chraňte své přirozené nehty rukavicemi.

Pilujte nehty jen v jednom směru

I pilování nehtů má svá pravidla. Základní pravidlo hlásá, že se nehty pilují vždy v jednom směru. Také si dejte pozor na výběr pilníku- ne všechny jsou totiž vhodné. Nepilujte přirozené nehty příliš tvrdými pilníky.