Krása

Jak se zbavit oranžového nádechu vlasů: Triky, které fungují

Jak se zbavit oranžového nádechu vlasů: Triky, které fungují

Oranžový nádech vlasy získají, když se vám při odbarvování nepodaří odstranit tmavší pigmenty z vlasů. Nepropadejte panice. Oranžové tóny ve vlasech lze lehce napravit a nemusíte přitom ani k profesionálům. Přinášíme vám návod, jak se doma zbavit oranžového nádechu vlasů.

  • Modrý nebo fialový šampon
  • Jablečný ocet
  • Ztmavení vlasů
  • Zesvětlení vlasů

Tónujte modrým nebo fialovým šamponem

Zatímco blond vlasy odbarvené na blond se tónují fialový šamponem, tmavší vlasy, které mají oranžovější nádech se tónují šamponem modrým. Šampon stačí nanést na mokré vlasy, poté napěnit a nechat působit po dobu jedné minuty a dobře opláchněte.

Ať už používáte fialový šampon, modrý šampon nebo jiný vlasový toner, obvykle se vám podaří zbavit se nežádoucích tónu po prvním použití, nicméně je potřeba dodat, že tuto kúru byste měli aplikovat 2-3x týdně.

Použijte jablečný ocet

Do hrnku vody přidejte několik polévkových lžic jablečného octa. Poté přidejte pár kapek tekutého potravinářského barviva – modré pro oranžové tóny a fialové žluté tóny – a dobře promíchejte. Naneste tuto směs na umyté vlasy a opláchněte. Můžete opakovat každé dva týdny.

Obarvěte vlasy na tmavší odstín

Pokud máte vlasy s oranžovými nebo žlutými skvrnami, pravděpodobně bude si obarvit vlasy znovu na tmavší odstín. Vyberte barvu na vlasy pro brunetku, která je buď blízká vaší přirozené barvě, nebo dostatečně tmavá, aby překryla oranžovou.

Zesvětlete vlasy

Pokud ke statečným duším, můžete zkusit zesvětlit své vlasy, abyste získali dokonalou blond. Abyste se vyhnuli významnému poškození, budete muset počkat alespoň týden nebo dva, abyste obnovili přirozenou rovnováhu vlhkosti vlasů.

Nechte odbarvovač působit asi 20-30 minut. Pak můžete vlasy natónovat fialovým šamponem, abyste neutralizovali žlutou. Po obarvení vlasů použijte vlasovou masku pro blond vlasy, abyste posílili a ochránili vlasy poškozené bělením.