Krása

Elegance Zuzany Čaputové – 4 tipy jak se inspirovat v jejím šatníku

Elegance Zuzany Čaputové – 4 tipy jak se inspirovat v jejím šatníku

Ženu, kterou znají téměř všichni od Aše až po Novou Sedlici, netřeba příliš dlouho představovat. 5. Prezidentka a první žena v prezidentském úřadu Slovenské republiky, zarputilá bojovnice za rovnoprávnost všech svých občanů a zastánce ekologických řešení, nás naposledy překvapila svou návštěvou vítězného volebního týmu Petra Pavla. A i tentokrát z ní, ostatně jako vždy, vyzařovala sebedůvěra a přirozená autorita, zahalená pokorou, důstojností a příjemným úsměvem.

Elegance na každém kroku

Zuzana Čaputová se nejenže dobře prezentuje, ale také velice vkusně obléká. O její inteligenci není pochyb, vždyť její životopis je plný studií a ocenění za svou práci, a její kostýmy střižené v „business“ stylu to jen podtrhují. Přičteme li odvahu vybírat výraznější barvy svých oděvů při zachování decentního střihu, dostaneme se k tomu, co dělá Zuzanu tolik populární.

Zajímavá je i barevná vyladěnost oblečení, když se prezidentka SR velice často objevuje v šatech, botách i kabelce ve stejném odstínu, což zaujme na první pohled, a ukazuje to na zdravé sebevědomí, jímž oplývá. Styl, který Bratislavská rodačka zastává, však není světu neznámy. Podobnými kostýmy a barevnou kombinací se prezentovala také nedávno zesnulá královna Alžběta II.

Nedbalá elegance Zuzany Čaputové

Jak se tedy inspirovat Zuzanou Čaputovou?

Chcete-li se inspirovat módou Zuzany Čaputové, zkuste následující kroky.

1. „Business“ styl

Zuzana Čaputová zastává „business“ styl, který podtrhuje její inteligenci a profesionalitu. Snažte se vybírat střihy, které jsou elegantní a decentní, a které vám dodají sebevědomí.

2. Výrazné barvy

Zuzana se nebojí oblékat výraznější barvy, ale přitom zachovává decentní střih. Zkuste si vybrat barvy, které vám sluší a které vás inspirovají.

3. Barevná vyladěnost

Zuzana často objevuje v šatech, botách a kabelce ve stejném odstínu, což zaujme a ukazuje zdravé sebevědomí. Zkuste se inspirovat touto barevnou vyladěností a vybrat oděvy, které budou barevně sladěné.

4. Královna Alžběta II.

Zuzanin styl má společné rysy s nedávno zesnulou královnou Alžbětou II. Pokud vás zajímá tento styl, můžete se inspirovat i v jejím šatníku.

Čím dalším nás Zaujala Zuzana Čaputová?

Poutavý životní příběh

Zuzana Čaputová však neboduje jen v módě. Její všeobecná oblíbenost číší i z chování a z postojů k životu a k důležitým situacím. Ostatně i o politiku se začala zajímat již v dospívání, když se v 16 letech podílela protesty na Sametové revoluci. Pro slovenský deník SME řekla: „Už jako středoškolačka jsem si uvědomovala paradox doby před revolucí. Doma se mluvilo jinak, než jak se mluvilo v médiích, ve školách nebo na úřadech. Existovaly dva paralelní světy a já jsem velmi vděčná za to, že jsem mohla zažít rok 1989. Symbolizoval pro mě zřícení zdi mezi dvěma světy. Lidé mohli naplno říct, co si myslí a jak se cítí“.

Do paměti lidí se poprvé výrazně zapsala v době, kdy pracovala jako advokátka pro společnost Via Iuris, se kterou nakonec spolupracovala 16 let. Největšího úspěchu společně dosáhli ve městě Pezink 20km od Bratislavy, jenž je zároveň pro Zuzanu rodnou půdou. Tam se jim podařilo vyhrát velký spor s místní nelegální skládkou. To Čaputové nakonec vyneslo i Goldmanovu cenu, která se uděluje v oblasti životního prostředí.

Při kandidatuře na prezidentku se svým týmem se v prvním kole pohybovala až okolo osmého místa.  „V kampani jsem v určité fázi přehodnocovala, jestli v ní vůbec zůstat. Když ale přišel ohlas a reakce veřejnosti, kandidatura mi začala dávat větší smysl“. Což se nakonec ukázalo jako správná volba.

Zajímavé názory bez násilí

Další velké plus si Čaputová připsala krátce po získání prezidentské funkce. Tehdy se stala miláčkem Slovenské populace pro rozhodnutí nenastěhovat se do hlavního města, ale dojíždět denně do úřadu ze svého domova, kde žije s rodinou. O tom se více rozpovídala pro Deník N: „Konzultovala jsem to s Úřadem pro ochranu ústavních činitelů a moje prosba zůstat doma se z hlediska bezpečnosti zdá být akceptovatelná. „Jednoduše budu muset absolvovat to, co ostatní – počkat si v zácpách“.

Co se týče výkonu funkce, i zde umí Zuzana nejen promluvit, ale i zaujmout, což dokládá i nedávné setkaní s prezidentem Milošem Zemanem. Ten totiž označil smýšlení Slovenské prezidentky za takzvaný „zelený fanatismus“. To si ovšem Čaputová nenechala líbit a s elegancí jí vlastní kontrovala: „Já bych to malinko zkorigovala, protože můj názor je, že jakýkoli fanatismus je škodlivý, ale zároveň jsem zastánkyní zeleného hnutí, zelených témat a ochrany klimatu, protože to považuji za součást naší zodpovědnosti za tuto planetu, a tam se možná úplně neshodneme, ale dokážeme si tu neshodu velmi pestře vysvětlit“.

Popularita prezidentky Slovenské republiky tak stále stoupá, a jen tak nejspíš nepřestane. Zdá se, že je to nejen žena na správných místech ve správný čas, ale i elegantní oživení jinak zašedlé evropské politické scény.