Krása

Růst vlasů za měsíc: O kolik vám mohou vlasy narůst a jak je podpořit?

Růst vlasů za měsíc: O kolik vám mohou vlasy narůst a jak je podpořit?

Na začátek je nutné zmínit, že rychlost, jakou právě vám rostou vlasy, je velmi individuální. Závisí na mnoha faktorech, zejména však na genetice. Pokud tedy vašim blízkým rostou vlasy závratnou rychlostí, pravděpodobně to bude i váš případ. V opačném případě se musíte smířit s tím, že u vás povede k dlouhým vlasům časově velmi náročná cesta.

Jak rychle vlasy rostou

Průměrný přírůstek vlasů za jeden měsíc se pohybuje v rozmezí 10 a 15 milimetrů. To znamená, že za rok člověku naroste něco mezi 12 a 18 centimetry. Záleží ale na mnoha faktorech.

  • Genetika
  • Zdravotní stav, hormony
  • Strava
  • Péče

Naprostý prim v tomto směru hraje genetika. Jestliže vašim rodičům a sourozencům rostou vlasy rychle, pak vám pravděpodobně také. A naopak. Růst vlasů za měsíc ovlivňuje kromě genetiky i váš celkový zdravotní stav a hormonální rovnováha. Na zdravotním stavu se negativně podepisují další faktory jako stres nebo nevhodné stravovací návyky. Péče, které většina z nás věnuje zásadní pozornost, pokud chceme růst svých vlasů podpořit, zde hraje spíš okrajovou roli.

Čím podpořit růst vlasů

Za měsíc tedy naše vlasy poporostou v průměru o jeden až jeden a půl centimetru. Existují metody a způsoby, které mohou růst vašich vlasů podpořit. V první řadě najdete mnoho doplňků stravy jako například velmi dobře cenově dostupný Biosil, Vlasové hnojivo nebo Donna Hair. Většina doplňků však ovlivňuje především vypadávání vlasů a podpora růstu je až druhotná. 

Existuje také široká nabídka kosmetických přípravků. Můžete najít různá séra nebo masky, které mají za cíl růst vlasů také podpořit. Je však vhodné zaměřit se na svůj celkový zdravotní stav.

Shrnutí

Růst vlasů je dán především geneticky. Můžete mu sice pomoct různými doplňky stravy a vhodnou péčí, přirozenost svých vlasů však zcela nezměníte. Velmi obecně je možné říct, že vlasy za měsíc poporostou v průměru o 10–15 milimetrů, u některých lidí se tato hodnota však výrazně liší.