Krása

Fialovo černé vlasy: Variace pro rok 2024

Fialovo černé vlasy: Variace pro rok 2024

Černé vlasy vypadají jednoduše skvěle. A ještě víc sexy mohou být v kombinaci s fialovou. Jak tyhle dvě barvy propojit?

Fialové vlasy vládnou účesům, mít je můžete i vy

Fialové tóny jsou jednoduše úžasné a tak jste si možná všimla, že je kolem sebe vídáte stále častěji. Ostatně odstín Ultra Violet se podle Pantone stal dokonce barvou roku 2018.

Ve světě barev na vlasy se naštěstí nemusíte spoléhat jen na jediný odstín. Vlasy si můžete obarvit na světle šeříkovou fialovou, ale i na tmavší fialovou, která dodá vašim kadeřím pouze jemný nádech.

Vyzkoušet můžete řadu variací:

  • podbarvení výraznou fialovou
  • obarvení konečků
  • přirozenou balayage v ostružinových tónech
  • obarvení ve stylu „půl na půl“
  • ombré v kombinaci fialové a modré

Co si rozmyslet, než se dáte obarvit na fialovo

Černofialová kombinace může být poměrně nápadná a odvážná. Zejména pokud dosud černé vlasy nemáte, jejich pořízení důkladně zvažujte. V případě, že se vám přestanou líbit, lze se tohoto odstínu jen obtížně zbavit.

Druhým důležitým aspektem je hned po rozmyšlení konkrétního tónu to, co budete muset podstoupit, abyste ho docílila. S vysokou pravděpodobností vám totiž fialová v žádné podobě přímo na černé vlasy nechytne. Dokonce ani tmavší lilkově fialová není schopna do černých vlasů přidat jemný odlesk. Což platí zejména pro barvenou černou.

To znamená, že budete muset podstoupit předchozí zesvětlení své kštice. Pokud si navíc přejete světlý pastelový odstín, bude muset být odbarvení skutečně razantní. Podkladová barva by měla být téměř bílá, jinak vysněného odstínu nikdy nedocílíte.

Pamatujte také na to, že fialová barva je velmi náročná na další péči. Tento odstín má značnou tendenci k následnému blednutí. Vyhýbat byste se měla především nadměrnému mytí, ale i koupání v bazénu, dále i intenzivnímu teplu (vliv slunce i stylingových úprav) a také je nezbytné pečovat o vlasy šampony bez sulfátů.