Krása

Zrzavé vlasy hnědé oči: jak k sobě tyto barvy ladí?

Zrzavé vlasy hnědé oči: jak k sobě tyto barvy ladí?

Hnědé oči jsou vůbec nejčastěji se vyskytující barvou na světě. Kolik lidí je má a hodí se k nim zrzavé vlasy?

Zrzavá barva vlasů se s hnědýma očima vyskytuje přirozeně

Statistiky uvádějí, že až 80 % lidí na světě bylo obdařeno hnědýma očima. Tato barva tedy je sama o sobě nejméně unikátní. Dědí totiž se na bázi tzv. dominantní dědičnosti.

To zrzavé vlasy jsou na tom naopak opačně, přirozeně je má jen asi 2 % lidí. V některých částech světa je však koncentrace lidí s přirozeně ryšavými vlasy vyšší, ve Skotsku se jimi může pyšnit dokonce až 13 % lidí, v Irsku pak 10 %.

Lze tak říci, že zrzavá kštice je ve spojení s hnědýma očima vůbec nejčastější kombinací. V dnešní době se ale samozřejmě nemusíme spoléhat jen na genetickou výbavu. Odstín kadeří lze snadno změnit s pomocí vhodné barvy na vlasy. V principu se, jak už bylo řečeno, zrzavé vlasy k hnědým očím hodí.

Důležité je však si uvědomit, že je potřeba respektovat vlastní přirozenost. V harmonii by měly v celkovém vzhledu být všechny tři faktory, to znamená:

  • podtón pleti
  • barevný tón očí
  • barevný tón vlasů

V principu přitom nejde jen o barvu samotnou. Hnědooké dámy i slečny totiž mohou být majitelkami teple broskvové pokožky, ale i kůže s typicky namodralým nádechem, který působí chladně.

Jak nosit zrzavou barvu vlasů k hnědým očím

Tomu je zapotřebí přizpůsobit i barvu vlasů. Klasická zrzavá je teplou podzimní barvou a hodí se tak hlavně pro ženy, které jsou tzv. podzimní typ. Vzorem vám se svou zlatavou pletí může být třeba australská herečka Isla Fisher.

Vybavena hnědýma očima může být ovšem i příslušnice typu zimního. Světlý podtyp reprezentuje například hnědooká Anne Hathaway, která má specificky světlou pleť. K tmavším zástupkyním se naopak řadí Salma Hayek. Původem mexická herečka působí už na pohled jako exotický „jižní“ typ.

Pro tyto dámy je však přirozenější studená barevná škála. Pokud se k nim řadíte rovněž, lze říci, že červené vlasy pro vás zapovězeny úplně nejsou. Nosit byste ale místo teplého rezavého odstínu měla spíše intenzivní malinově červené tóny.