Móda

Jak se oblékat v 60 – tipy pro květen 2023

Jak se oblékat v 60 – tipy pro květen 2023

Jaro je v plném proudu a pro mnoho žen, které oslavily šedesátiny, může být otázka oblékání stále složitá. Jak se oblékat stylově a vyjádřit svou osobnost i v této věkové kategorii? Pokud toužíte po inspiraci, právě jste se dostali na správné místo! V tomto článku najdete několik užitečných tipů, jak se oblékat v 60 letech a zůstat stále moderní a elegantní.

Nebojte se barev a na jaře to platí dvojnásob

Jaro si přímo žádá jasné a výrazné barvy. Skutečnost, že jste se narodila o trochu dřív, neznamená, že je máte vyřadit z šatníku! Platí zde jen jedna zásada, řiďte se odstínem své pleti. Majitelky tmavšího odstínu mají štěstí, protože si mohou dovolit téměř jakoukoliv zářivou barvu a klidně i světlejší. Zkuste tento rok velmi módní šeříkovou, svěží zelenkavou nebo sytě žlutou. Bledulky mohou mít výběr trochu omezenější. Pro začátek však zkuste stejný odstín, jako mají vaše oči.

Zábavné pestré šaty jsou nutností

Veselé letní šaty jsou nadčasovým trendem, který sluší ženám bez rozdílu věku. Tak proč je nezkusit? Vybírejte takové, které nebudou příliš křiklavé ani příliš nudné. Starším dámám většinou nelichotí maxi šaty, které je dělají starší. Volte proto raději midi šaty, ideálně s volným 3/4 rukávem. 

Naučte se nosit džínovinu

Jedním z materiálů, který krásně vypadá na starších dámách, je džínovina. Na jaře vám rozhodně nic neudělá větší službu než stylová džínová bunda. Tento kousek využijete téměř přes jakýkoliv top, stejně tak jako přes letní šaty. Co se týče kalhot, šedesátnicím nejvíce lichotí dobře padnoucí džíny s vysokým pasem a rovnými nohavicemi. 

Kroťte se v doplňcích

Jaro přímo vybízí blýsknout se na slunci množstvím krásných šperků. Ale pozor, nic se nemá přehánět! Příliš šperků ženě přidává zbytečná léta. Dejte raději přednost jednomu výjimečnému kousku a nebojte se vyzkoušet nové trendy. Našimi tipy jsou visací náušnice s barevnými kameny, nebo dvouřadý náhrdelník.

Bílé pláťáky jako základ šatníku

V teplejším jarním počasí velmi oceníte bílé plátěné kalhoty z přírodních materiálů, jako je bavlna či len. Výhodou těchto kalhot je snadná kombinovatelnost s různě barevnými topy. Navíc jsou velmi pohodlné, vzdušné a elegantní.