Cviky a vybaveníKrásaZdraví

5 nápadů, jak cvičit o dovolené nebo při cestování

5 nápadů, jak cvičit o dovolené nebo při cestování

Odjíždíte na dovolenou nebo jste právě na cestách a přemýšlíte, jak udržet svůj tréninkový režim a neztratit formu? Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak zapojit cvičení do vašeho relaxačního programu, ať už jste na horách, nebo u moře. Některé resorty a hotely mají navíc pro své hosty k dispozici bazén nebo dokonce posilovnu, a tak nabízejí spoustu možností vyžití. Chcete-li se inspirovat, čtěte dále, v tomto článku se totiž podíváme na 5 nápadů, jak cvičit během dovolení či při cestování.

Turistika

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do pohybu a zároveň objevovat nová místa, je procházka v dané destinaci nebo poznávací turistika s průvodcem. Pokud se vydáte na dovolenou do přírody, zkuste si předtím vyhledat turistické stezky, které bývají značené a hodí se i pro ty, kteří nemají příliš vyvinutý orientační smysl. Můžete také najít poznávací trasy v blízkosti vašeho hotelu nebo ubytování nebo pokud se vydáváte do víru velkoměsta, projděte si zajímavá místa, jako jsou parky, náměstí a historické památky. 

Turistika je skvělý způsob, jak se udržet ve formě i na dovolené
Turistika je skvělý způsob, jak se udržet ve formě i na dovolené

Plavání 

Pokud máte přístup k bazénu, pak je plavání skvělý způsob, jak udržet své tělo v kondici. Zároveň je plavání také velmi uklidňující a pomůže vám se odreagovat od stresu při cestování nebo při cestovní horečce. Plavat můžete nejen v bazénu, ale i v moři, kde na vás pod vodou může čekat atraktivní podmořský svět. Stačí si vzít s sebou potápěčský šnorchl a můžete objevovat.

Při potápění poznáte svět pod vodní hladinou
Při potápění poznáte svět pod vodní hladinou

Běh

Běh je skvělým způsobem, jak procvičit své tělo, a navíc při něm můžete poznávat okolí. Ideální je si běh naplánovat na každý den, kdy budete na dovolené, poznáte díky tomu místní krásy nebo se seznámíte se stejně naladěnými lidmi. Stačí přitom kratší běh o délce 1–3 kilometry podle vašich časových možností a fyzické kondice.

Na dovolené můžete pravidelně běhat
Na dovolené můžete pravidelně běhat

Cvičení v místním fitness centru

Jestliže patříte mezi sportovce nebo doma aktivně trénujete, pak je dobré vybírat si dovolenou a ubytování podle možností vyžití. Dnes už existuje spousta hotelů, penzionů nebo celých resortů, které mají pro své hosty k dispozici sportovní centra. Obvykle pak ani neplatíte za vstup, protože už je zahrnutý v ceně ubytování. Některé resorty pak nabízejí také cvičení s trenérem.

Na dovolené se můžete zapojit do skupinového cvičení
Na dovolené se můžete zapojit do skupinového cvičení

Cvičení v pokoji nebo na terase

Jestliže se nachází v resortu či hotelu, který nemá k dispozici fitness centrum anebo vám zkrátka dané prostředí posilovny nevyhovuje, zacvičte si alespoň na pokoji. Na internetu najdete spousty videí a ukázek, podle kterých můžete cvičit. A pokud máte k dispozici větší balkon nebo terasu, doporučujeme přesunout se na čerstvý vzduch, který vašemu tělu bude při cvičení nápomocný. 

Na hotelové terase nemusíte jen odpočívat, zacvičte si
Na hotelové terase nemusíte jen odpočívat, zacvičte si