Krása

Jak použít toner na vlasy

Jak použít toner na vlasy

Toner je přípravek, který důvěrně znají především blondýnky. Jak se používá a k čemu vlastně slouží?

Jak použít toner

Použití toneru prakticky není složitější než aplikace běžné barvy na vlasy. Samotní výrobci doporučují před nanesením přípravku na vlasy je ještě umýt.

Toner se následně dává do ještě vlhkých a pečlivě rozčesaných pramenů. Produktu naneste dostatečnou dávku. Důležité je, aby byly vaše kadeře rovnoměrně pokryté. Doba působení činí v souladu s návodem přibližně 20 až 30 minut. Poté opláchněte.

Pro udržení žádoucího odstínu je vhodné aplikaci opakovat. Efekt přetrvává přibližně 2 až 6 týdnů v závislosti na výchozím odstínu barvy i kvalitě a typu vlasů. Trvanlivost ale souvisí i s dalšími podmínkami, jako je například expozice chlórovanou vodou.

Natónovaný podklad lze následně už ponechat ve výchozí podobě, případně na něj i aplikovat další barvu. Tonery jsou určeny především k odstranění nežádoucích žlutých tónů u zesvětlených či odbarvených kadeří, ale mohou být použity i na vlasy tmavší. Pracují na principu přidání barvy z opačného barevného spektra než je ta, kterou hodláme z vlasového vlákna odstranit.

Tonery mají mnoho podob

Tonery tak nemusejí mít pouze podobu klasické barvy na vlasy. Prodávají se i ve formě tónovacího šamponu, masky, kondicionéru či pěny. V takovém případě bude nutné řídit se při použití instrukcemi na obalu.

Lze říci, že ani u těchto produktů se doporučená aplikace příliš neliší. Je potřeba je nanést na vlhké či mokré vlasy a ponechat působit 5 až 20 minut, a to dle požadované intenzity výsledného odstínu.

Některé ženy se navíc nespoléhají na výrobky z obchodů, ale jako toner využívají jednoduše barviva běžně dostupná v domácnosti. Na světlé vlasy můžete použít i genciánovou violeť. Blondýnkám se rovněž doporučuje oplach z bylinky, která se jmenuje topolovka růžová. K tónování lze využít rovněž hennu. U přírodních tonerů může být především doba působení mnohem delší, henna se běžně nechává působit až 2 hodiny.