Krása

Krátké mikádo pro jemné vlasy

Krátké mikádo pro jemné vlasy

Mikádo je nadčasovým sestřihem. Hodí se i na jemné vlasy? S čím vším musíte počítat, pokud si dáte ostříhat krátkou variantu tohoto účesu?

Krátké mikádo je lichotivé

Krátké mikádo je pro jemné vlasy téměř předurčeno. Díky krátkému účesu mohou vaše vlasy získat kýžený objem a sestřižení je také výrazně ozdraví.

Existuje přitom několik variant tohoto sestřihu. Výhoda spočívá hlavně v tom, že si z nich vybere každá žena. Mikádo je lichotivé pro všechny věkové kategorie i pro různé tvary obličeje. Jak je upravit?

Krátké vlasy lze vyžehlit dohladka, což je vůbec nejklasičtější pojetí mikáda. Případně si můžete zvolit i lehce sešikmený bob, který skutečně sluší hlavně kulatému obličeji. Váš kadeřník vám také může vykouzlit i rozverně rozčepýřené provedení. I krátkému mikádu navíc sluší zvlnění.

Bojíte se na své vlasy používat kulmu či jiné nástroje produkující teplo? Jemné vlasy mohou být skutečně náchylnější k poškození. V takovém případě si „pomozte“ jejich postupným sestříháním. Pokud vrstvený účes necháte přirozeně uschnout, do vlasů se dostane žádaná textura.

Krátké vlasy mají mnoho podob

Netroufáte si na úplně krátké vlasy? V takovém případě můžete zvolit i asymetrické mikádo, které bude zkrácené pouze na jedné straně. Tento účes je ideální především pro majitelky kulaté a oválné tváře, případně pro ty, které mají obličej ve tvaru srdce.

Přidat k základnímu střihu můžete i ofinu. Zvolit můžete rovnou i asymetrickou. Vyberte si jednoduše podle toho, od čeho si konkrétně v tváři přejete odvést pozornost. Pod vlasy se v tomto případě dají skrýt dokonce i uši. Zaoblenou ofinu můžete zkombinovat s bobem, který se postupně zkracuje od přední části k zadní. Jedná se o oblíbený styl, který dodá vašemu účesu na zajímavosti.

A pozor, jediným zásadním úskalím kratších vlasů je to, že k jejich tvarování určitě využijete laky a gely na vlasy. Ty totiž ve zkrácené délce mohou trochu „protestovat“ a méně ochotně držet tvar.