Krása

Polodlouhé vlasy s patkou

Polodlouhé vlasy s patkou

Polodlouhé vlasy s patkou představují elegantní a slušivý účes. Pro koho jsou vhodné, s čím musíte počítat a jaké přednosti tento způsob střihu má?

Jaké výhody mají polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy představují nestárnoucí klasiku, kterou unosíte v každém věku i v jakémkoli období. Jde o trend, který z kadeřnických salónů zřejmě nikdy nevymizí. Jinak se také tento sestřih označuje jako dlouhé mikádo.

A má hned několik výhod: Bojíte-li se razantního ostříhání, jednoduše se můžete přidržet polodlouhého střihu. Ten působí dostatečně žensky a elegantně a efektně rámuje vaši tvář.

Vzhledem k tomu polodlouhé vlasy rozhodně nejsou jen otravnou fází v době, kdy si vlasy necháváte vlasy dorůstat. Jednoduše s nimi můžete být stylová i tehdy, pokud jste právě ve fázi přechodu z krátkého účesu.

Kromě toho je takový střih dostatečně praktický. Snadno se tvaruje do požadovaného účesu a ani s údržbou mít příliš práce nebudete. Na styling vám stačí ráno i pět minut a v případě potřeby je i svážete do culíku.

Dlouhé vlasy navíc u mohou někdy působit až zplihlým dojmem, což platí zejména pro majitelky jemné kštice. Délka udržovaná „na půli cesty“ dodá vaší hřívě život.

Čím oživit polodlouhé vlasy

Pokud si s jejich úpravou chcete více „vyhrát“ máte ale hned několik možností. Polodlouhé vlasy lze vyfoukat nebo natočit do efektních vln. Přidat pro ozvláštnění také můžete nejrůznější čelenky, sponky a další vlasové ozdoby.

Případně se můžete rozhodnout doplnit jednoduchý účes také ofinou nebo delší patkou. A pozor, byť nemáte tvář jako panenka, základního polodlouhého střihu se vzdávat nemusíte, ten sluší skutečně všem. Právě patkou ho ale následně můžete „doladit“, pokud některé partie obličeje potřebujete jemně upozadit.

Patka má výhodu především v tom, že odlehčená krásně zjemňuje obličej. Hodí se tak téměř pro všechny. Sluší hranatým rysům, opticky zeštíhlý i kulatý obličej. Dovolit si patku ale samozřejmě mohou i majitelky symetrické oválné tváře.