Krása

Jak si udělat kudrnaté vlasy přes noc

Jak si udělat kudrnaté vlasy přes noc

Toužíte po kudrnatých vlasech a nechce se vám svou kštici trápit kulmou nebo žehličkou? Jde to i bez tepla. Jak si udělat kudrnaté vlasy přes noc?

Vlny s copánky

Asi nejjednodušší variantu představují klasické copánky. Pokud budete trpělivá a na vlasech si jich vytvoříte víc, čeká vás ráno pořádné „afro“. Jeden nebo dva copy povedou k jemným a ležérním vlnám. Stačí si vlhké vlasy zaplést a ráno se probudíte s půvabnými prstýnky.

Vlny z natáček

Další možnost, jak si pomoci k vlnitým vlasům, představují klasické natáčky. Po natočení vlhkých vlasů je lze jednoduše nechat uschnout přirozeně.

Urychlit vznik vln ale samozřejmě můžete i použitím fénu. V domácích podmínek se úplně běžně neobjevuje vysoušecí helma, ale i ta je možností, jak získat lokny ihned. A samozřejmě pro úplnost ještě dodejme, že samozřejmě současný trh nabízí i natáčky elektrické.

Vlny s páskem od županu

Hitem internetu svého času byly tzv. županové vlny. Podoba účesu neměla žádnou souvislost s domácím lookem, který v županu běžně nosíte. Skutečně šlo o využití županu pro tvorbu vln, respektive pásku z něj.

Na pásek se vždy obtáčejí dva prameny. Na hlavě si tak zapletete jakýsi županový cop. Výsledek ovlivní typ vašich vlasů. Některé ženy budou skutečně potřebovat k vytvoření až několik hodin, jiné se ho dočkají už po chvíli. Ideální tak je plést právě na noc. Určitě se navíc nemusíte bát toho, že by se vám s podobnou „parádou“ na hlavě spalo nepohodlně.

Vlny s čelenkou

Vlny si jednoduše vytvoříte i pomocí látkové čelenky. Mokré vlasy stačí rozdělit na dvě poloviny a postupně namotat na čelenku. Vlasy se také doporučuje předem zafixovat lakem na vlasy. Dál už ale budete mít vlny v podstatě bez námahy. Až ráno vstanete, měla byste se dočkat krásných loken.

A pozor, pokud máte husté a těžké vlasy, využijte čelenky dvě. Místo čelenky, pokud ji doma nemáte, můžete pro stejnou techniku natáčení vlasů použít i šátek.