Krása a módaVlasy

Jak ostříhat řídké vlasy: 3 tipy, jak vaší hřívě dodáte objem

Jak ostříhat řídké vlasy: 3 tipy, jak vaší hřívě dodáte objem

Nebyla k vám příroda, co do hustoty vlasů, kdovíjak štědrá? Každá žena by chtěla mít vlasy husté, protože ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Co když ale máte na hlavě místo husté kštice tzv. pár chlupů? Poradíme, jak ostříhat řídké vlasy a dodat jim (alespoň opticky) na objemu.

3 tipy jak ostříhat řídké vlasy

Patříte k ženám, které mají vlasy řídké a bez objemu? Pak jste na správném místě. S pomocí vhodného střihu a pár úprav lze i s řídkými vlasy dosáhnout objemného účesu. Jak ostříhat řídké vlasy, aby vypadaly hustší?

  • Na správné délce záleží
  • Foukání dokáže zázraky
  • Dodejte objem na temeni hlavy

Tip první: na správné délce záleží

Pokud máte řídké vlasy a chcete tento fakt zamaskovat, pak si dejte pozor, jakou délku vlasů nosíte. Podle zkušených kadeřnic je ideální kratší střih. U dlouhých vlasů je totiž ten problém, že je na nich více patrné, že co do objemu jim nebylo zrovna přáno.

Nemusíte se hned stříhat tzv. na kluka, to po vás nikdo nechce. Sedne vám například dobře ostříhané mikádo, což je klasika, která nezklame ani majitelky řídkých vlasů. Doporučit lze vlasy maximálně s délkou po ramena.

Tip druhý: foukání dokáže zázraky

Přemýšlíte, jak ostříhat řídké vlasy a dodat jim objem? Toho lze dosáhnout s pomocí fénování. Jenže pozor! Pokud jste žena, jejíž vlasy nejsou kdovíjak husté, pak musíte dbát na to, aby jejich foukání probíhalo tím správným způsobem.

Jak tedy foukat řídké vlasy? Základem je foukat vlasy kulatým kartáčem a zaměřit se zejména na oblast na temeni hlavy. Během foukání nezapomínejte prameny tzv. tahat proti směru jejich růstu, budou pak působit objemnější.

Tip třetí: dodejte objem na temeni hlavy

I když máte řídké vlasy, můžete si dovolit nosit je rovné jako hřebíky. V každém případě je potřeba, abyste vlasům dodali objem na temeni hlavy. Dosáhnete toho tak, že dáte fén dospodu vlasů a budete je jakoby podfukovat.