KrásaNehty

Jak omladit a zkrášlit nehty?

Jak omladit a zkrášlit nehty?

Také nehty stárnou a postupem času vyžadují zvláštní péči. Jak se o ně starat, aby byly ozdobou našich rukou? Jak zvrátit jejich případné poškození i zub času, kdy jsme jim třeba tolik péče nevěnovali?

1. K nedokonalostem se postavte čelem

Zdá se, že mnoho žen se nad stárnutím svých nehtů příliš nezastavuje. A když už si nějakých známek zhoršené kvality nehtů všimnou, utíkají to napravit do salonu, kde si nehty pokryjí vrstvou dekorativního gelu. Gelové nehty sice mohou na oko vypadat upraveně a v kondici. Pod nánosem umělé látky však trpí. Jsou zažloutlé, ztenčené, lámavé a rostou pomaleji, než obvykle. Když už se nechcete gelových nehtů vzdát úplně, je řešením udělat jim čas od času pauzu – třeba měsíční. Za tu dobu můžete nehtům navrátit jejich kondici pomocí zábalů a třeba i našich dalších tipů níže. Nehtům mohou škodit i nekvalitní laky, které je vysušují nebo odlakovače, které obsahují spoustu toxinů.

2. Masírujte kořeny nehtů

Co je prokrvené, to je zdravější. Taková masáž může udělat divy s vašimi povadlými koutky úst, stejně tak ale může zlepšit kvalitu nehtů. I ty totiž můžete masírovat a zaručeně vám to bude příjemné, když to necháte udělat vašeho partnera. Jak na to? Ruce si umyjte a vezměte si svůj oblíbený olej nebo krém. Prst po prstu pak mačkejte v oblasti nehtového kořene, čímž bude docházet k jeho prokrvení a nové produkci keratinových buněk.

3. Dopřejte nehtům výživné krémy a nejen ty

Řada krémů na ruce je dnes už vytvořena tak, aby kromě péče o pokožku rukou zároveň vyživovala i nehty a nehtovou kůžičku. Ovšem spoléhat se jen na krém na ruce by bylo pošetilé. V drogerii koupíte celou řadu přípravků, které jsou určeny přímo na nehty. Namíchat si však můžete svůj vlastní elixír z přírodních olejů. Pomůže pravidelný peeling a třeba i noční péče. V létě je pak dobré investovat do takových krémů na ruce, které obsahují ochranný faktor proti slunci.

4. Jezte dostatek vitamínů 

Nehty vám poděkují, když se v rámci péče o ně zaměříte na potraviny bohaté na minerál zinek, vápník, vitamín D nebo E. Častěji než obvykle si například dopřávejte dýňová semínka, kde je zinku dostatek. Vitamín E pak najdete v klíčcích, mléku, sóje, salátech nebo v mase.

5. Naučte se nosit rukavice

Protože jsou nehty nejvystavovanější částí těla, je potřeba je chránit pokaždé, když by měly být ohroženy. Je přitom úplně jedno, jestli se chystáte vytírat, mýt nádobí nebo vytrhávat plevel. V zimě pak nehty ohrožuje mráz.

Není potřeba měnit úplně všechny zajeté zvyky, abyste dobře pečovali o své nehty. I pár na první pohled nenápadných změn může způsobit to, že vaše nehty budou o dost hezčí.